OZNÁMENÍ

MZČR se snaží o likvidaci demonstrace VOLNÉHO bloku

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Tisková zpráva VOLNÉHO bloku z 2021-06-08

Ministerstvo zdravotnictví se úmyslně snaží o likvidaci demonstrace Volného bloku proti novele zákona o ochraně veřejného zdraví, Sněmovní tisk 1231.

Opatření ministerstva zdravotnictví, která byla vyhlášena v pondělí večer a platí od dnešního rána, jsou naprosto účelově zaměřena proti Volnému bloku. Naší demonstraci na Malostranském náměstí, kterou jsme řádně ohlásili v pátek 4. června 2021 a které se vláda velmi bojí, se snaží vláda prostřednictvím ministerstva zdravotnictví co nejvíce omezit a v podstatě nařízenými opatřeními zlikvidovat.

Je jasné, že v době, kdy se všude rozvolňuje, protože počet covidových pacientů se každý den snižuje, je drastické zpřísnění podmínek pro uskutečnění poklidné demonstrace jen snahou zasáhnout politicky do probíhající volební kampaně, a nikoli ochranou obyvatel.

Vláda se Volného bloku natolik bojí, že neváhá použít protizákonných opatření, aby nás umlčela. Toto rozhodnutí státního aparátu nás nevrací jen do dob husákovy normalizace, ale přímo do období stalinistických čistek padesátých let.

Volný blok se bude bránit podáním žaloby na ministerstvo zdravotnictví a trestním oznámením na příslušné členy vlády – ministra vnitra Jana Hamáčka a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Chceme vládu upozornit, že svoji demonstraci uskutečníme a jako vždy bude jen klidným ale jasným vyjádřením názorů občanů této země.

Ale také jí sdělujeme, že po vítězných volbách postavíme každého, kdo zneužil své pravomoci a jednal protizákonně, před řádný soud.

Předsedkyně VOLNÉHO bloku

Jana Volfová

Praha 8. června 2021

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok