Vystrašiť mutací a napíchat! Poslechněte si dramatizaci nahrávky, která ukazuje, jak Babiš řídí pandemii.

2021-10-03 | Odhalení

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Babiš křičí na úředníky, jak mají postupovat v pandemii. Podívejte se na dramatizaci tajné nahrávky z jednání premiéra, která dokazuje, kdo a jak v Česku řídí pandemii.

Časopis Reflex získal unikátní neveřejnou nahrávku, na které Andrej Babiš úkoluje šéfa ÚZISu Ladislava Duška, hlavní hygieničku Pavlou Svrčinovou a 14 šéfů krajských hygienických stanic. Ta dokazuje, že celou dobu řídí pandemii sám premiér, nabádá úředníky k tomu, aby obcházeli právo i ústavu a strašili lidi. Originál nahrávky máme v redakci, ale nemůžeme jej zveřejnit kvůli ochraně informačních zdrojů. Nabízíme vám proto dramatizaci, kdy čtou herci doslovný přepis Babišova jednání.

Podívejte se na dramatizaci zde ve videu.

Zasedání se konalo v červnu. Schůzi má řídit Svrčinová, ale Babiš jí po svém příchodu téměř nedává prostor. „Jste očkovaná?“ uvítá se premiér nejdříve s hlavní hygieničkou. „Ano, jsem plně!“ ubezpečuje Babiše Pavla Svrčinová. „Tak já si to sundám,“ dodává a usazuje se vedle ní. Svou one-man-show startuje tím, že vytahuje anonymní dopis, skrze který apeluje na omezování života v Česku a nařizuje úředníkům připravovat ministerská nařízení, která následně Nejvyšší správní soud smete jako nezákonná.

Všichni přítomní v nahrávce potvrzují, že v červnu už byla v Česku naplno tzv. indická mutace (delta) a tzv. britská mutace (alfa) už zcela vytlačila typ koronaviru z první vlny. Premiér se v nahrávce odvolává na Izrael a Srbsko a apeluje, aby úředníci Čechy prostě napíchali. A když to nezabere, tak je budou muset všichni společně vystrašit. A to buď přímo na tiskových konferencích skrze média, nebo přes Babišův pořad Čau, lidi.

Při konfrontaci premiéra Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na tiskové konferenci 16. září byl Reflex a jeho reportérka Markéta Dobiášová veřejně nařčeni ze lži. Premiér si dokonce veřejně žádal potrestání svědků, jejichž výpovědi se Reflexu podařilo v rámci investigace získat. Podle informací redakce probíhá na příkaz premiéra Andreje Babiše v současné době vyšetřování na ministerstvu zdravotnictví. Má zjistit, kdo za úniky informací z ministerstva stojí, “viník” má být přísně potrestán. Kvůli ochraně informačních zdrojů proto Reflex nemůže nahrávku zveřejnit jinak, než jejím doslovným přepisem.

Ve spolupráci s režiséry Lubošem Balákem, Tomášem Svobodou, dramaturgy Simonou Petrů a Ondřejem Formánkem nyní nahrávka získává jevištní podobu. Její část se objeví v inscenaci Slunce, seno a Čau lidi. Tu můžete sledovat v sobotu 2. října v 17:30 a v neděli 3. října 15:00 v kavárně Divadla ABC. V roli Andreje Babiše exceluje Tomáš Měcháček. Vedle něj sedí herec Samuel Toman, který ztvárňuje Vladimíra Valentu, ředitele Liberecké hygienické stanice. Ve dvojroli hlavní hygieničky Pavly Svrčinové a zároveň i ředitelky Hygienické stanice hl. m. Prahy Zdeňky Jágrové se představuje Pavla Matějíčková a herec Jiří Štrébl se vžil do role Ladislava Duška, ředitele ÚZIS.

Zdroj: reflex.cz, 2021-10-01

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

VOLNÝ blok ve třech bodech

1. Volný blok je protestní strana s jasným, konkrétním řešením.
2. Volný blok je konzervativně sociální strana.
3. Volný blok je jediná strana s uceleným ekonomickým programem, jak vyvést zemi z krize, do které jinak ČR nutně směřuje (viz. navýšení ceny peněz ČNB o 0,75 %).

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok