VOLNÝ blok je proti vládní zvůli, která bude stát občany miliardy korun

2021-07-24 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Soudy dávají za pravdu názorům Volného bloku. Řada covidových nařízení se totiž ukazuje jako nezákonná a protiprávní. Za svévoli ze strany vlády navíc platíme statisíce ze státního rozpočtu – tedy z peněz daňových poplatníků. A požadavky půjdou do miliard.

Kromě statisíců na náhradách za prohraná soudní řízení však bude stát zřejmě čelit i mnohem vyšším požadavkům na náhrady škod. V červnu 2021 se sešly na ministerstvech vnitra i zdravotnictví žádosti za dvanáct miliard korun. Resorty však s případným vyplácením škod plánují čekat na výsledky soudů, uvedli to pro MF Dnes.

Jako první už na jaře roku 2019 zasáhl Městský soud v Praze proti vládním nařízením, která omezovala maloobchodní prodej a volný pohyb osob. Od té doby označil zejména Nejvyšší správní soud desítky nařízení či jejich částí za nezákonné.

„Dosud bylo zaplaceno 739 692,40 Kč na náhradách nákladů řízení,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí resortu Kryštof Berka s tím, že jde zatím o finální částku. To se však může v dalších týdnech či měsících ještě změnit.

Ačkoliv se staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) vracel na ministerstvo s tím, že navrátí úctu k zákonu, další podobné rozsudky lze očekávat i do budoucna.

Nejvyšší správní soud už v minulosti upozorňoval ministerstvo, že se snaží verdikty obejít a v nových nařízeních nezákonná rozhodnutí opět aplikuje, podle nedávného rozsudku zase resort diskriminuje lidi tím, že jim neumožňuje prokazovat bezinfekčnost na základě testů na protilátky.

Vláda (záměrně) nechce uznávat protilátky

„Do doby, než bude shoda na ochranné hladině protilátek, bohužel nelze tyto zohlednit v opatřeních.“

Takto uvedl ministr Adam Vojěch nedávno ve sněmovně svůj často opakovaný argument. Patrně ví, že vláda vůbec nemá ani sebemenší zájem dosáhnout shody ohledně hladiny protilátek.

Na rozdíl od některých odborníků se však s tímto argumentem soud neztotožňuje:

„Lze říci, že postavení osob s naměřenými protilátkami je s ohledem na cíl, který odpůrce mimořádným opatřením sleduje, dokonce silnější, protože tyto osoby protilátky prokazatelně mají, zatímco u osob vyléčených či očkovaných odpůrce přítomnost protilátek pouze předpokládá.“

Podobně lze podle některých právníků čekat, že soudy shodí avizovaný konec PCR a antigenních testů zdarma od září 2021.

„Pokud byla vytvořena situace, že na jednu stranu testování nebude hrazeno, ale na druhou stranu bude stále podmínkou účasti na akcích, v restauracích, hotelích a dále, v takovém případě by v podstatě docházelo k tomu, že kdo se nenechá očkovat, zaplatí.“

Takto se vyjádřil odborník na zdravotní právo Ondřej Dostál s tím, že za situace, kdy je očkování dobrovolné, znamenalo by to diskriminaci neočkovaných lidí.

Požadavky půjdou do miliard

Kromě statisíců na náhradách za prohraná soudní řízení však bude stát zřejmě čelit i mnohem vyšším požadavkům na náhrady škod. V červnu 2021 se sešly na ministerstvech vnitra i zdravotnictví žádosti za dvanáct miliard korun. Resorty však s případným vyplácením škod plánují čekat na výsledky soudů, uvedli to pro MF Dnes.

Žádat náhradu škody však pro podnikatele nemusí být tak snadné. Stát se podle právníků bude nárokům podnikatelů bránit v případě restaurací například tím, že by hosté kvůli obavám z covidu-19 stejně nepřišli.

Zdroj: echo24.cz, 2021-07-24

Jaké řešení má VOLNÝ blok?
 • VOLNÝ blok postaví mimo zákon covid pasy, testy, vynucovanou experimentální vakcinaci a další totalitní opatření.
 • VOLNÝ blok vyvodí trestní odpovědnost všech příslušných osob!
 • VOLNÝ blok bude prosazovat listinu základních práv a svobod.
 • VOLNÝ blok nebude testovat bezpříznakové zdravé dospělé a děti.
 • VOLNÝ blok přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok

Výzvy a oznámení

AKCE volného bloku