Volební výbor Poslanecké sněmovny porušil zákony a z Rady ČT odvolal Ing. Hanu Lipovskou PhD.

2021-09-07 | Volby, Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Volební výbor Poslanecké sněmovny dnes (7. září 2021) rozhodl o odvolání členky Rady ČT Hany Lipovské, která kandiduje ve sněmovních volbách za politickou stranu Volný blok. Volební výbor Poslanecké sněmovny přitom porušil zákony ČR, protože z jednání zcela protiprávně za použití policie vyloučil veřejnost!

Výbor hned po začátku přerušen kvůli přítomným členům politické strany VOLNÝ blok. Ti totiž dorazili na jednání bez ochrany dýchacích cest. Následně se poslanec Volný střetl s policií o to, zda na jednání má být přítomna veřejnost, když novináři vpuštěni byli. Výbor nakonec doporučil Poslanecké sněmovně Lipovskou odvolat z Rady ČT.

Lipovská je lídryní kandidátky Volného bloku v Pardubickém kraji, zároveň i členkou Rady ČT. A to se právě nelíbí volebnímu výboru Poslanecké sněmovny (tedy některým členům) a rozhodli se situaci řešit. Na začátku jednání však došlo k přerušení, a to z toho důvodu, že na jednání dorazili příznivci Volného bloku bez respirátorů.

„Zbabělci a pokrytci odcházejí, aby nás lidi, kteří odmítáme dodržovat nelegální vládní nařízení, mohla vyvádět policie. Takže si ten zákrok pěkně natočíme a pěkně vám jej zveřejníme,“ poznamenal Volný ve svém živém přenosu z jednání výboru. Místnost v tu dobu opouštějí poslanci, členové volebního výboru. Pár jich zůstává.

„Upozorňuji, že jednání výboru je ze zákona veřejné, že policie má jedinou možnost, vzít si od nás občanský průkaz, identifikovat lidi, kteří nedodržují nezákonné vládní nařízení a předat celou věc k vyřízení dalšímu orgánu. Jakýkoliv další postup bude nezákonný,“ poznamenal Volný.

Nakonec byla svobodná část veřejnosti z místnosti skutečně vyloučena, kamery byly v průběhu odcházení hostů vypnuty. Natáčel jen Volný. Veřejnost vyváděla policie. Poslanci také hledali jinou místnost, kde by mohli o Lipovské rozhodnout. Lubomír Volný prováděl záznm na svůj telefon šel za nimi.

Neveřejné jednání nebylo vyhlášeno, ale veřejnost byla vykázána

Na následné jednání byli vpuštěni bez respirátorů jen poslanci Volný, Marian Bojko a Hana Lipovská. Svobodná část veřejnost už vpuštěna nebyla. Byla ovšem vpuštěna veřejnost ze strany novinářů.

Nejprve dochází k hádce před vstupem na výbor, kdy veřejnost zastavuje pracovník ochranné služby. „Nemůžete jít dovnitř. V případě, že tam půjdete, budete se zodpovídat z přečinu napadení úřední osoby. Pán nepůjde dovnitř,“ řekl pracovník. „Vy jste ho nevyzval jménem zákona, takže může jít dovnitř,“ reagoval Volný. „Dobře, takže jménem zákona nepůjdete dovnitř,“ zareagoval pracovník. Muž tak dovnitř nevstoupil. „Policie pokračuje opět v porušování ústavních práv občanů, protože jim to nařídil někdo na základě porušování jednacího řádu Sněmovny. Žádné neveřejné jednání nebylo vyhlášeno,“ podotkl Volný

Volný následně i napomíná poslance, kteří veřejnost vyloučili. Podle něj jsou novináři též veřejností – a přitom jsou na místě přítomni.

Lubomír Volný se k tomu vyjádřil následovně:

„Dovolím si vás upozornit, že nezákonně porušujete jednací řád, protože jsou tady přítomni zástupci veřejnosti, novináři a tito novináři jsou zástupci veřejnosti. Vy jste uzavřeli jednání bez předchozího rozhodnutí tohoto výboru. Takže veřejnost má právo tady být přístupná až do okamžiku, než vy rozhodnete o jeho uzavření. Porušujete jednací řád. Paní Lipovská tady nebude vystupovat, protože vy jste zločinci. Každý novinář, který tady je, je zástupcem veřejnosti. Nemůžete si to odhlasovat, protože tady nebyla přístupná veřejnost. Vy jste nelegálně omezili přístup veřejnosti.“

Lubomír Volný k tomu dodal:

„Jako mafie si můžete pokračovat, v čem chcete. Porušili jste jednací řád a veřejnost má právo to vědět. Nezákonně jste ale vyloučili veřejnost z tohoto jednání. Jste zločinci. Nelegálně jste si odhlasovali něco, na co nemáte nárok. Ostuda všem, kteří pro to zvedli ruku. Ostuda každému novináři, který se na tom bude podílet.“

Pak Lubomír Volný odešel z jednání.

Lipovská zatím čekala před dveřmi, Volný ji následně informoval:

„Skutečně si odhlasovali, aby tam pustili veřejnost. Odhlasovali si, že veřejnost tam nesmí, přestože původně bylo toto jednámí veřejné dle zákona, takže správný postup byl takový, že veřejnost měla být vpuštěna. Až potom se mělo hlasovat o tom, že bude vyloučena, tudíž toto jednání je v rozporu s jednacím řádem, ale ta covidová mafie, která tam sedí, podporovaná novináři, kteří tam přišli a kteří jako zástupci veřejnosti tam nemají co dělat, protože veřejnost byla vyloučena, tak jsme svědky nezákonné frašky. Jsme svědky dalšího arogantního jednání ze strany mafiánů, kteří ovládají tuto Sněmovnu, zneužívají i tady policisty České republiky k tomu, aby prosazovali porušování zákona. Je mi to líto, ale muži a ženy s odznaky jsou zneužíváni mafií k tomu, aby veřejnost drželi od informací, které jsou pro ně důležité. Aby veřejnost neměla možnost sledovat činnost jejich zastupitelů,“ podotkl Volný.

Slova hrdinky Hany Lipovské

Lipovská na jednání mohla být přítomna, ale rozhodla se jinak.

„Od počátku jsem říkala, že jsem kandidovala proto, abych byla na straně lidí. A pokud Sněmovna rozděluje lidi na jednu kategorii novináře a druhou kategorii, tak budu i nadále na straně lidí. Mohou mě odvolat v mé nepřítomnosti.“

Následně Lipovská odešla v doprovodu Volného a mimo jiné také přítomné novinářky Jany Bobošíkové na kávu.

„To jsou slova ženy hrdinky,“ vyzdvihl předtím ještě Lipovskou Volný a dostalo se jí potlesku.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-09-07

Ke stažení: 10 lží Petra Dvořáka

10 lží Petra Dvořáka, PDF


Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok