Volby vyhrajeme, věří si Lubomír Volný a hlásá: EU chce vyměnit etnické Evropany za nové.

2021-10-01 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Poslanec Lubomír Volný se 30. 9. 2021 v pořadu 360° ostře pustil do Evropské unie. Zkritizoval ji mimo jiné za migrační politiku v roce 2015, vymezil se také proti takzvanému Green Dealu (Zelené dohodě). Ten označil za byznys globálních firem, které vykořisťují chudé. Lubomír Volný také věří, že VOLNÝ blok volby vyhraje, pak hodlá odvolat eurokomisařku Věru Jourovou.

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. Jedním z často diskutovaných témat během předvolebních debat je i migrace. Proti té se více či méně vymezují prakticky všechny parlamentní strany.

Podle Lubomíra Volného, který jde do voleb jako lídr Volného bloku, ilegální migrace na čas utichla především díky maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, který už v roce 2015 nechal postavit plot na vnější hranici EU.

„Orbán zachránil EU možná až před třemi miliony migrantů. Udělal tehdy správně. Litva a Lotyšsko teď staví ploty a jsou podporovány,“ řekl Volný během vysílání CNN Prima NEWS. Následně byl však moderátorkou konfrontován s tím, že Orbán a premiér Andrej Babiš (ANO) se netají vzájemným přátelským vztahem.

Babiš jako menší zlo?

Volný přitom Babišův kabinet často kritizuje, a to především za proticovidová vládní opatření. „Kdyby byl Babiš skutečně kamarádem Orbána, svolal by vládu a odvolal Jourovou. To uděláme my v okamžiku, kdy vyhrajeme volby. Orbán neví, že vyhraje Volný blok, tak hledá menší zlo, to je Andrej Babiš,“ uvedl Lubomír Volný.

L. Volný svým výrokem narážel na česko-maďarské neshody z minulého roku. Orbán si totiž přál rezignaci české eurokomisařky Věry Jourové (ANO). Tehdy ho naštvaly její výroky o neuspokojivém stavu maďarské demokracie.

Česká vláda, která svého komisaře do funkce nominuje, může rovněž navrhnout jeho odvolání. To ale Babišova vláda i přes stížnosti maďarské strany odmítla udělat. Spolupředsednice Strany zelených Magdalena Davis, která byla druhým hostem pořadu 360°, by se ohledně názorů na Orbána držela spíš stanoviska koalice Pirátů se Starosty.

Například pirátský poslanec Jan Lipavský řekl ve středu ve vysílání CNN Prima NEWS, že by se Evropská unie měla od Orbána co nejvíce distancovat. Lipavskému se mimo jiné nelíbí, jak maďarská vláda zachází s tuzemskými médii i s opozicí.

Ohledně migrace Davis varovala před změnou klimatu. Ta podle ní vytváří takzvané klimatické uprchlíky, kteří pak především z Afriky migrují do Evropy. S tím však Volný kategoricky nesouhlasil.

„Klimatický uprchlík je falešný neexistující pojem, který si vymysleli liberální demokraté. Paní předsedkyně má naivní představy. Evropská unie tu je, aby vyměnila etnické Evropany za nové Evropany,“ uvedl Lubomír Volný. Ostře se také pustil do takzvaného Green Dealu, tedy plánu Evropské komise, jak do roku 2050 udělat z Evropy klimaticky neutrální kontinent.

„Neexistuje globální oteplování, které by bylo ovlivnitelné člověkem, krom jaderného konfliktu. Green Deal už tu je. Zdražily se nám energie, máme tu odporné větrníky, které zabíjejí ptáky. Příští rok bude energie zase dražší. Green Deal je ekobyznys globálních firem, chudí všechno zaplatí a bohatí to zinkasují,“ dodal L. Volný. Dohodu Green Deal schválila Evropská rada (hlavy členských států) v prosinci 2019, Česko ji posvětilo v roce 2020. Proti bylo pouze Polsko.

Zdroj: iprima.cz, 2021-10-01

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok