Volby podle sázkařů: Na Volný blok čeká Sněmovna

2021-10-08 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Stejně jako u velkých sportovních událostí jsou i volby tématem pro sázkaře. Lidé nejčastěji dávají své peníze na výhru hnutí ANO. Najdou se ale také velmi riskantní sázky, například celkový triumf SPD může jednomu odvážlivci přinést miliony. Tipéři naopak příliš nevěří, že se do Sněmovny dostane ČSSD, zisk pěti procent však očekávají u Volného bloku.

Favoritem voleb je podle sázkových kanceláří hnutí ANO, které v posledních měsících kraluje předvolebním průzkumům. U Tipsportu míří na jeho triumf každá čtvrtá sázka. „Nejvyšší kurz na výhru vládního hnutí ANO 4,25:1 byl 26. května 2021. Důvodem bylo nezvládnuté covidové jaro. Zlom nastal v průběhu léta, kdy se přízeň vrátila k původním hodnotám. Cyklistickou terminologií: ANO se dostalo do úniku a má velký náskok. Na druhou stranu, i takový únik občas bývá dostižen,“ popisuje expert na politické sázky Tipsportu Pavol Boško.

U sázkové kanceláře Chance se hojně tipuje i na neúspěch hnutí ANO, respektive na nejlépe druhé místo. „Na tiketech to má zhruba 20 procent lidí,“ říká mluvčí společnosti Markéta Světlíková. „ANO o svůj náskok nepřijde ani v posledním měsíci, pevné jádro voličů pak k urnám dorazí a hnutí obdrží alespoň 27 % hlasů,“ predikuje ve své analýze Roman Kovařík z Fortuny, která má vypsaný kurz 1,35:1 na to, že hnutí ANO získá méně než 26,995 procenta hlasů.

Volný blok na scéně?

Zatímco hnutí ANO má místo ve Sněmovně nejspíše jisté, na potřebné pětiprocentní hranici balancuje hned několik stran. Kdo ji ale nakonec pokoří? U Tipsportu věří sázkaři KSČM, naopak vládní ČSSD podle nich zůstane před branami dolní parlamentní komory.

„Zajímavostí je opravdu velký zájem o sázky na Volný blok, který podle lidí překoná hranici hlasů potřebnou pro vstup do Sněmovny v kurzu 9:1,“ prozrazuje Boško.

Také podle Fortuny získá KSČM přes pět procent, u Chance pak opět boduje Volný blok. Sázkaře láká také SPD a zisk přes 10 procent. „Jeden ze sázkařů Tipsportu na Slovensku dal na svůj tiket celkovou výhru SPD v kurzu 200:1 s vkladem 1 500 eur (přes 38 tisíc korun). Pokud by se Okamurova partaj skutečně stala vítězem voleb, vypláceli bychom klientovi téměř osm milionů korun,“ vypichuje Boško jednu z bizarních sázek.

KSČM a ČSSD se podle průzkumů opravdu pohybují kolem zmíněné kritické hranice, Volný blok málokdy přesáhl 2 procenta.

Bartoš propadl, favoritem je Babiš

Výsledky voleb ovlivní, kdo bude dalším českým premiérem. Mezi horké kandidáty se řadí hlavně současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS, zástupce koalice Spolu) a Ivan Bartoš (Piráti, lídr koalice se Starosty).

„Ještě letos v květnu byl největším adeptem na předsedu vlády Ivan Bartoš s kurzem 1,70:1, který ale stoupl až na hodnotu 12:1. Na setrvání Andreje Babiše na svém postu do konce byl na jaře kurz 6:1. Ten se ale snížil na současných 4,50:1. U Petra Fialy je to aktuálně 5,50:1,“ dodává mluvčí Chance Světlíková.

Ústí ovládne koalice PirSTAN

Babiš a Bartoš se navíc utkají v Ústeckém kraji.
Poslední krajské volby tam suverénně vyhráli Starostové, kteří letos kandidují s Piráty. Získali dokonce dvojnásobný počet hlasů než ANO. „Koalice by měla zvítězit. Covidový lockdown se totiž dotkl celé řady lidí žijících a pracujících v okolí, kteří nemají příliš důvodů volit ANO. Z demografického průzkumu navíc vyplývá, že zde není tolik důchodců, tedy Babišova volební základna,“ píše Kovařík z Fortuny.

Sázkaři si myslí, že volební účast bude větší než 63 procent. Pro srovnání, v roce 2017 byla lehce přes 60 procent, o čtyři roky dříve dokonce o procento méně. Celkově pak zájem o tipování voleb roste. Tipsport přijal sázky za 56 milionů korun, Chance kolem 7 milionů. Pro porovnání, u prezidentských voleb v USA evidoval Tipsport sázky za 140 milionů a u čtvrtfinále fotbalového EURA mezi Českem a Nizozemskem přes 10 milionů.

Zdroj: iprima.cz, 2021-10-07

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok