V Bílém domě prozradili podrobnosti nadcházejícího rozhovoru Putina s Bidenem

Jak silná je pozice USA při jednáních s Ruskem? Zajímá vás, jak Putinovo eso a skvělá strategie přiměla Západ k diplomatickým jednáním? Dosáhne Rusko svých cílů ohledně splnění závazku, že se NATO nebude rozšiřovat k jeho hranicím?

Co na to Volný blok? Agresorské metody USA bez mandátu Rady bezpečnosti OSN jsou již koloritem a spoléhání na dobré mravy a plnění daných slibů je politicko-diplomatickou fata morgánou. NATO se ve světě chová jako teroristická organizace řízená z Pentagonu a připustit si takovou škodnou až k hranicím si Rusko nemůže dovolit. Takový stav by ohrozil i naši bezpečnost! Zatím nás ohrožují mise, kterých se naše armáda účastní, neboť jsme členy tohoto riskantního aliančně-amerického projektu. Proto usilujeme o czexit a opuštění NATO. https://volnyblok.cz/nas-program/

Převzato: cz.sputniknews.com

V Bílém domě prozradili podrobnosti nadcházejícího rozhovoru Putina s Bidenem

Prezident USA Joe Biden hodlá informovat svého ruského protějška Vladimira Putina o existenci diplomatických způsobů zmírnění napětí kolem Ukrajiny, když o to Moskva projeví zájem, sdělil vysoký zástupce Bílého domu před rozhovorem dvou lídrů.

„Prezident Biden dá jasně na srozuměnou, že existuje diplomatická cesta k zmírnění napětí v regionu, když to prezidenta Putina zajímá,“ řekl během telefonického briefingu.Rozhovor dvou prezidentů se má konat ve čtvrtek.Biden nebude mluvit po telefonu z Bílého domu, ale z rodinného sídla ve městě Wilmington, stát Delaware, což vyplývá ze zprávy tiskové služby Bílého domu.

„Prezident Biden si hodlá pohovořit po telefonu s prezidentem Putinem o řadě témat, včetně o budoucí diplomatické spolupráci, v 15:30 odpoledne (21:30 SEČ),“ praví se v zprávě.Rozhovor bude nepřístupný pro média, upřesnila tisková služba Bílého domu.Pro případ dalšího vyhrocení situace jsou již připraveny plány posílení NATO a spojenců Aliance včetně dodatečných dodávek zbraní Ukrajině, varoval úředník.

Rusko již nejednou odmítlo obvinění Západu a Ukrajiny z „agresivních akcí“ a prohlásilo, že nikoho neohrožuje, na nikoho nehodlá útočit, a že prohlášení o „agresi RF“ jsou používána jako záminka pro rozmístění většího množství vojenské techniky NATO v blízkosti ruských hranic. Na MZV RF předtím poznamenali, že prohlášení Západu o „ruské agresi“ a o možnosti poskytnutí Kyjevu pomoci v obraně před ní jsou směšná a nebezpečná.

Kyjev a západní státy vyslovují v poslední době obavy kvůli údajnému posílení „agresivních akcí“ ze strany Ruska u ukrajinských hranic. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nejednou prohlásil, že Rusko přesunuje vojska v hranicích vlastního území a podle vlastního uvážení. Podle jeho slov to nikoho neohrožuje a nemá nikoho znepokojovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *