U vakcíny od Pfizeru může být potřeba po půl roce třetí dávka

2021-07-24 | Všeobecné, Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Očkování proti koronaviru by mohla zkomplikovat potřeba posílit ochranu případnou třetí dávkou. O té mluvil ve čtvrtek 15. 4. 2021 na konferenci pořádané stanicí CNBC ředitel Pfizeru Albert Bourla s tím, že případná posilující třetí dávka by se měla podat půl roku až rok od prvního očkování. Varoval také, že možná bude potřeba i každoroční přeočkování.

„Jsou vakcíny, jako ta proti obrně, kde jedna dávka stačí, a jsou vakcíny, jako ta proti chřipce, kde je potřebujete každý rok,“ řekl Bourla. „Virus vyvolávající covid se podobá více chřipkovému než původci obrny,“ dodal.

Obrnu způsobuje neobalený poliovirus ze skupiny neobalených RNA virů, zatímco koronavirus patří mezi obalené RNA viry. Oproti chřipkovému, který je také obalený, však SARS-CoV-2 výrazně pomaleji mutuje.

Z klinických testů plyne, že vakcína od Pfizeru/BioNTechu chrání před propuknutím symptomatického covidu-19 s pětadevadesátiprocentní účinností šest měsíců po podání druhé dávky. V praxi je to podobné.

Už se ukázalo, že dvě dávky vakcíny od Pfizeru a BioNTechu nechrání tak dobře proti jihoafrické mutaci jako proti původní variantě viru.

Podání třetí dávky kvůli jihoafrické mutaci už začal v březnu zkoumat výrobce jiné vakcíny proti koronaviru: Moderna spolu s americkými Národními instituty zdraví. Výsledky by měly být známé na podzim.

Zdroj: Novinky.cz, 2021-04-16

Z diskuze

Farmazločincům musí svítit oči. Nekonečný příjem z očkování, mutací je nekonečno a pořád dokola. Přímo ďábelsky jednoduché, dohoda politiků s farma korporacemi a změna zákonů nutící lidi k očkování, mafie světa...

Dvě dávky jsou málo - je třeba vydělat ještě víc peněz! Však ony to ovce rády zaplatí, protože jinak se nedostanou ani na chatu. Vyrostly nové dráty na hranicích – říká se jim "povinné" očkování. Nemáme náhodou už ten ostnatý drát na krku?

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčenou kvalitní prevenci pro každého (Ivermektin, Isoprinosine a další).

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok