Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete

2021-07-19 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jedno pípnutí a dvě informace. Nejen o platné vstupence, ale také o zdravotním stavu. Vstup na sportovní utkání, festivaly nebo jiné kulturních akce má novou podobu. Bez negativního testu na koronavirus se návštěvníci dovnitř nedostanou. A to je jen začátek.

Tomáš Nejeschleba, ředitel společnosti Enigoo, vysvětluje, jak lze propojit vstupenky a covid pas.

"Rozhodně by využití Covid pasů přineslo další zjednodušení pro vstupy." Tomáš Nejeschleba, šéf Enigoo

Organizátoři hromadných akcí také řeší, jak zdokonalit turnikety. V budoucnu by se mohly úplně obejít bez lidské kontroly, například díky rozpoznávání obličejů.

Chytré turnikety také budou umět sledovat zdravotní stav, například měření teploty. Podobné rámy začala během pandemie využívat řada firem i škol.

Zdroj: seznamzpravy.cz, 2021-06-30

ENIGOO s.r.o.

ENIGOO s.r.o. je IT společnost zaměřená na vývoj a dodávku vstupenkových a akreditačních systémů pro pořadatele. Původně zejména pro sportovní prostředí, nyní působí i v oblasti kultury a volného času (např. AC Sparta Praha, Pražské jaro, Výstaviště České Budějovice, olympijské festivaly atd.). Sídlí v Pardubicích a je dceřinou společností Deep Vision s.r.o.

Z diskuze

Tomáš Nejeschleba v tom bude mít business odhaduji za 2-3 miliardy Kč. Pustí Tomáš ten kšeft jen tak, kvůli svědomí?

U turniketu se identifikujete (naskenováním QR kódu – vaše ID), pak proběhne online dotaz na státni databázi – a stát rozhodne, jestli můžete být vpuštěn nebo ne. Social credit system na steroidech.

Pokud budete ve státní databázi vedeni jako "nežádoucí osoba", nikam vás systém nepustí, ani kdybyste byli zdraví jako rybička. Nepustí vás absolutně nikam. Tedy ani na veřejné WC!

Není to výhra ani pro očkované. Systém může být nastaven i tak, že nepustí nikoho, kdo není očkován tou "poslední aktuální vakcínou" nebo nějakou konkrétní vakcínou nebo nesplní jakoukoli jinou podmínku. A podmínky se budou postupně měnit = zpřísňovat. Šrouby se prostě budou utahovat.

Tohle je cesta do pekel bez ohledu na očkování. Dnes máme "demokracii" a relativní svobodu, ale zkuste si představit, že by se změnil režim a tohle měla k dispozici organizace jako gestapo nebo StB. Konečně není ani potřeba moc fantazie, stačí se podívat na Čínu. Dnes se to tváří jako výborný pomocník, ale až se to zavede, pak už nebude cesty zpět. A ne není to o nějaké paranoii, ale o tom, že nechci mít stále za zády někoho, kdo bude hlídat každý můj pohyb.

"A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest." — Zj 13,16–18

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK postaví mimo zákon covid pasy, testy, skenovací turnikety a další totalitní opatření.
 • VOLNÝ BLOK vyvodí trestní odpovědnost všech příslušných osob!
 • VOLNÝ BLOK bude prosazovat listinu základních práv a svobod.
 • VOLNÝ BLOK nebude testovat bezpříznakové zdravé dospělé a děti.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok