Tak co? Je Tomio KRYSA, nebo ne? Hany Lipovské se Tomio ani nikdo z SPD nezastal!

2021-09-17 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Hana Lipovská byla v pátek 17. září 2021 odvolána z Rady ČT. Poslanec Lubomír Volný se snažil za každou cenu zabránit hlasování. Obrátil se na SPD a KSČM, aby spolu s ním obstruovali. „Tomio, nedovol odvolání Hanky Lipovské, ty nejsi krysa,“ řekl. Nakonec ho ze sálu musela dostat silou ochranka.

Jeho vyvádění ze sálu komentoval na Twitteru poslanec ODS Pavel Žáček následovně:

„Nácek se snažil o degradaci celé dolní komory, takhle to dopadlo, musela zasahovat ochranka. Nezapomeňme ovšem, kdo ho stvořil.“

„Zachraňte Hanu Lipovskou, vaší kandidátku, která bojuje proti Dvořákovi,“ apeloval na poslance před tím, než byl vyveden, Volný. „Tomio, Hanka je Tvůj kandidát, bojuje proti mafii v České televizi. Prosím tě, obstruuj,“ řekl Volný.

Před tím si také stěžoval, že mu nefunguje jeho hlasovací zařízení. A z jiného odmítal hlasovat, protože může být podle něj infikováno covidem.

Lubomíra Volného ze sálu násilím vyvedla ochranka

Když s ničím neuspěl, odmítl odejít od řečnického pultu a sundal si sako. Věděl, co bude následovat. Ochranná služba Sněmovny ho násilím vyvedla ven. I to se už jednou stalo. Sněmovna opět nechala vypnout přímý přenos z kamer v sále. Občané tedy nemohli vidět, co se skutečně děje, jak ve Sněmovně zacházejí s poslancem, který byl zvolen hlasy svých voličů.


Lubomír Volný za Hanu Lipovskou v Poslanecké sněmovně PČR skutečně bojoval. Takto vypadá po zásahu ochranky "demokratického" parlamentu. Podívejte se na fotografie.


Vládní ANO před tím podpořilo návrh poslankyně za TOP 09 Olgy Sommerové, aby se o tom jednalo. Ještě ve čtvrtek to spolu s SPD a KSČM zablokovalo. Poslanci již vyřadili z programu schůze ostatní body, ale dohodli se, že budou jednat, dokud o Lipovské nerozhodnou.

Na návrh šéfa poslanců TOP 09 Vlastimila Válka Sněmovna omezila možnost vystoupení poslanců na dvakrát deset minut, aby zabránila pokusům o obstrukci.

„Jak to, že nenavrhujete odvolání radního Kühna, který je poradcem ministra kultury Lubomíra Zaorálka?“ ptal se Lubomír Volný poslanců kvůli sporu o Hanu Lipovskou v Radě ČT. Člen rady René Kühn uvádí, že působil jako externí poradce na Ministerstvu kultury.

Václav Klaus mladší neúspěšně navrhl přerušit jednání o odvolání Lipovské do doby, než se volební výbor vyjádří i k působení Zaorálkova poradce v radě.

„Snažíte se odvolat jedinou členku Rady ČT, která se snaží systematicky bojovat proti rozkrádání 7 miliard,“ hájil Lipovskou, která kandiduje v říjnu ve volbách za Volný blok.

Hana Lipovská vede kandidátku Volného bloku v Pardubickém kraji a přesto neopustila místo v Radě ČT. Česká televize podle něj není veřejnoprávní, ale spíše sněmovní televize. L. Volný neprosadil odvolání celé Rady ČT.

Mluvil i o podrazu na Lipovskou, že se nemohla účastnit jednání volebního výboru Sněmovny. Poslanci totiž změnili původní místo jednání, když na původní místo dorazili přívrženci Volného bez ochrany dýchacích cest.

„Já jsem ji volil, ale dnes budu hlasovat pro její odvolání,“ řekl o Lipovské poslanec ANO Milan Feranec.

Zdroj: idnes.cz, 2021-09-17

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok