Studie: Delta umí očkovaným nadělit stejnou nálož viru jako těm bez vakcíny

2021-08-28 | Všeobecné

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Plně očkovaní lidé, kteří se nakazili variantou delta, podle nových výsledků britské studie mají stejnou virovou nálož jako ti neočkovaní.

Spojené království hlásí další poznatky o tom, jak se očkovaní Britové potýkají s variantou delta. Poslední velká britská studie, která vyšla na začátku srpna 2021, došla k závěru, že očkovaní mají třikrát nižší pravděpodobnost se nakazit deltou než neočkovaní. Odborníci z Královské univerzity v Londýně v ní tehdy mimo tento hlavní závěr uvedli, že možná očkování snižuje i virovou nálož, tedy množství viru v těle, u těch, kteří se i s plnou vakcinací nakazí. To teď ale v novém velkém výzkumu vyvrátili jejich kolegové z Oxfordu.

Množství viru v těle nakažených variantou delta s plným očkováním totiž podle nové studie může vystoupat stejně vysoko jako u neočkovaných. Neříká to nic o tom, že by vakcína chránila méně před nákazou nebo těžkým průběhem, ale spíše o schopnosti přenášet virus dál, která je s vysokou virovou náloží spojována.

VOLNÝ blok je zcela zásadně proti experimentální vakcinaci.

Vědci si zatím nejsou jistí, jak výsledky interpretovat. Je ale možné, že ti, kteří se i přes očkování nakazí, mohou pak dál virus přenášet stejně dobře jako neočkovaní.

„Zatím nevíme, nakolik mohou očkovaní nakažení lidé virus přenášet, je totiž možné, že vysoké úrovně virové nálože mají na rozdíl od neočkovaných kratší dobu,“ řekla k tomu Sarah Walkerová, profesorka medicínské statistiky a epidemiologie z Oxfordské univerzity.

VOLNÝ blok zajistí osvědčené kvalitní přípravky pro každého (Budesonid, Imunor, Ivermektin, Isoprinosine a další).

„Ale fakt, že mohou mít stejné množství viru v těle, naznačuje, že lidé, kteří nejsou očkovaní, možná nejsou před deltou chráněni tak, jak jsme doufali,“ dodala.

Na studii s vědci z Oxfordu spolupracoval Národní statistický úřad a ministerstvo zdravotnictví a sociální péče. Pracovalo se s daty z celkem 2,6 milionů vzorků sebraných od více než 360 000 dospělých lidí mezi prosincem 2020 a polovinou května tohoto roku a s více než 811 000 výsledky testů z období mezi polovinou května do prvního srpna. Výsledky vypovídající o vysoké virové náloži mezi očkovanými nakaženými se přitom vztahují pouze na období, kdy už v zemi dominovala zmiňovaná delta.

Studie ještě nebyla odborně recenzována a neříká nic o případném vlivu slábnoucí účinnosti vakcíny na pravděpodobnost těžkého průběhu nebo hospitalizace při nákaze covidem. Dosavadní nízká míra hospitalizací ale podle profesorky farmaceutické medicíny z King’s College v Londýně Penny Wardové naznačují, že k ničemu takovému nedochází.

Guardian píše, že k podobným závěrům jako nyní britští vědci, došla i menší studie z USA z července 2021. Tamní Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) poté uvedlo, že tyto výsledky podporují jeho rozhodnutí doporučit lidem nošení roušek na rizikových místech bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou očkovaní.

Zdroj: seznamzpravy.cz, 2021-08-19

Z diskuze

Všimněte si, jak pomaloučku salámovou metodou očkovaným sdělují že očkování vlastně nefunguje... Vlastně funguje, nebudou mít těžký průběh. Je jen otázka času, kdy i tento účinek vakcíny začnou "vědci" nebo "odbornici" zpochybňovat.

Leze to z nich sice jak z chlupaté deky, ale pomalu se ukazuje, že celé to slavné očkování je jen nafouklá bublina...

Očkování jako takové jistě přináší obživu spoustě lidem, ale jinak se ukazuje, že je skoro k ničemu.

No a dle zveřejněných údajů z Izraele bylo z hospitalizivaných s onemocněním COVID 19 v poslední době, jak se to tam zase rozjelo přes největší proočkovanost na světě 49 procent neočkovaných a 51 procent plně naočkovaných. Tak opravdu, ač nejsem zapřísáhlý odpůrce očkování začínám pochybovat o smyslu očkování.

Ovšem při vědomí a je toho opravdu dost, co si mohu vakcinací všemi druhy vakcín na západě používaných, tedy i u nás přivodit včetně úmrtí, tak ať se na mne nikdo nezlobí, raději počkám, jak se to vyvine.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok