Souboj Volný vs. Maláčová 10:0

2021-09-25 | Lubomír Volný, Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Lídr VOLNÉHO bloku Mgr. Lubomír Volný ve volební debatě 24. 9. 2021 na ČRo argumentačně rozdrtil ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou z ČSSD. Poslechněte si skvělou ekonomickou argumentaci Lubomíra Volného. Podívejte se na záznam. Stojí to za to!

Páté předvolební debaty Českého rozhlasu se zúčastnili zástupci sociální demokracie, VOLNÝ blok, Senioři 21 a Urza.cz.

VOLNÝ blok najde v rozpočtu přes bilion Kč

Více než bilion korun během jediného roku slibuje najít v rozpočtu státu lídr Volného bloku Lubomír Volný: „Potřebujeme přebytkový rozpočet. My máme jednoduchý a jednoznačný plán, jak z rozpočtu, který je 376 miliard v minusu, udělat takový, ve kterém bude 660 miliard korun přebytek. Už na příští rok.“

Způsobů, jakými toho chce dosáhnout, je hned několik. „Snížíme počet ministerstev. Podle údajů předsedkyně rozpočtové rady je u nás až 300 tisíc úředníků, ze kterých je podle nás 100 tisíc zbytečných. Zrušíme všechny mimorozpočtové fondy – jako například Státní fond životního prostředí, Fond kultury nebo Fond dopravní infrastruktury. Prostě zrušíme všechno, co je neproduktivní. V Česku by měli být lidé, za kterými je vidět nějaký výsledek práce,“ popsal své plány Volný.

Spor o daně

Naproti tomu ČSSD by raději šla cestou zvyšování příjmů státní kasy. „Ten schodek děsí každého. Je to důsledek toho popandemického zadlužení. Ale ta druhá věc, která způsobila to mimořádné zadlužení, tak je zrušení superhrubé mzdy,“ řekla Jana Maláčová (ČSSD), současná ministryně práce a sociálních věcí.

Podle ní je potřeba především zvýšit daně vysokopříjmovým obyvatelům. „Dlouhodobě kritizujeme, že se snížily daně i lidem, kteří vydělávají 100 tisíc a víc. Musíme změnit daňový mix. Ale to není na příští rok, protože hnutí ANO neudělalo v daňových příjmech vůbec nic,“ zlobila se Maláčová.

Současný vývoj se nelíbí ani hnutí Senioři 21. „Muže se stát, že se dostaneme do dluhové pasti už v roce 2024. Takže by nebyly peníze na důchody. To není cesta. Měl by se založit důchodový fond, do kterého se prostě odloží peníze z daní,“ navrhl místopředseda hnutí Jaroslav Pollák s tím, že tento fond by měl disponovat přibližně 340 miliardami korun.

Se schodkovým rozpočet není spokojená ani Tereza Urzová (Urza.cz). Řešením podle ní ale není změna na straně příjmů, ani na straně výdajů. Problém je samotný koncept státního rozpočtu. „Jsou to peníze, o kterých rozhodují politici, ale které jim nepatří. A podle toho vypadá. Peníze by měly zůstat lidem. Stát jim bere strašně moc – až dvě třetiny příjmů,“ kritizovala Urzová.

„Lidé sami vědí, jak nejlépe naložit s penězi. Stát ale vybírá daně, což je jako výpalné – člověk je musí platit a nemá na výběr. Pokud se nepodvolí, tak ho zavřou. Mafie občas funguje podobně. Rozdíl je v tom, že sicilská mafie se zachová jinak než stát. Ten vás zavře do vězení,“ dodala.

Klima? Ano, ale

Elektroauta jako dominantní dopravní prostředek jsou podle Polláka naivní představa.

„Elektrárny na tuhá paliva končí. Nemáme tedy zdroj elektrické energie. A to by byl problém, protože pak pojedete autem, ujedete 400 kilometrů, potřebujete dobít, ale nemáte kde. A pokud máte, musíte čekat,“ vysvětlil Pollák.

Tereza Urzová zase poukázala na vysoké pořizovací náklady takových automobilů. „Často se mluví o tom, že se rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Toto je věc, která je bude rozevírat ještě více. Je hezké chránit přírodu, ale toto mi přijde spíš ideologické,“ řekla.

VOLNÝ blok: Jsme ekologové, ne ekoteroristé. Žádný "Green Deal"!

„Žádná klimatická změna způsobená nebo ovlivnitelná člověkem neexistuje, neexistovala a s výjimkou jaderného konfliktu nikdy existovat nebude,“ je přesvědčený poslanec Volný.

Podle něj takzvaný Green Deal nemá s ochranou přírody nic společného. „Je to přerozdělování bohatství od lidí, dělníků a živnostníků,“ dodal.

Jana Maláčová z ČSSD k tomu uvedla: „Asi se shodneme na tom, že to, jak se chováme k přírodě, není správné. Green New Deal se na to snaží na celoevropské úrovni najít odpověď pro půl miliardy lidí. Ten návrh bychom měli brát jako fakt. A měli bychom si uvědomit, že buď budeme o tom návrhu jednat a snažit se jej co nejvíce přizpůsobit k obrazu svému, nebo nám jako vždy v těch evropských otázkách ujede vlak.“

Debatu vedl Jan Bumba. Přenášel ji Radiožurnál a Český rozhlas Plus, ke zhlédnutí je na sociálních sítích nebo na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz.

Zdroj: irozhlas.cz, 2021-09-24

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok