S učitelkou, kandidátkou a předsedkyní strany VOLNÝ blok Janou Volfovou o dopadech vládních covidových opatření na děti.

2021-09-14 | Volby, Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Z médií jsme se dozvěděli, že proti povinnému testování se ohradili jen rodiče a učitelky ve Vraném. Je to tak?

Covidová opatření rozdělují společnost. Staví proti sobě zaměstnance a zaměstnavatele i kolegy v jedné kanceláři. Staví rodiče proti učitelům, ale také rodiče proti sobě navzájem. Máme stovky reakcí od nešťastných rodičů drcených covidovou mašinerií. Pochybují, zda jsme ještě právním státem. Svěřuji se, že pociťují stejnou bezmoc jako před revolucí – kdy stát chce rozhodovat o našich dětech, o zdraví, životech, majetku a vnucuje nám jednotný názor. Podepisují naši petici proti experimentování na dětech. Jako kantorka však mírním rozzlobenost na školy. Většina učitelek jsou také maminky, naší petici podepisují, a nemohou za to, že se ředitelé často bojí agresivních starostů. Paní učitelky ze školy ve Vraném na Kladensku jsou důkazem, že boj proti nesmyslům vedeme všichni společně. Všem nám jde o jediné: o návrat dětí k řádné výuce bez překážek.

Koncem srpna jste odevzdali do Sněmovny petici "Odmítáme experimenty na našich dětech" za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování, a to s více než 20 tisíci podpisy. Jak se k petici postavili poslanci?

Naprosto skandálně! Petiční výbor pod vedením poslankyně Válkové z hnutí ANO odmítl tuto petici projednat. Přeložil ji na další volební období, přestože naši poslanci Bojko a Volný žádali s ohledem na start školního roku o bezodkladné projednání. Výboru pod vedením hnutí ANO je úplně jedno, co se děje s našimi dětmi. Podpisy však neustále přibývají, už jich je na 35 tisíc.

Mluvíte o petici proti experimentům na dětech. V čem vidíte experiment? Vždyť třeba roušky řadě rodičů nevadí!

Promiňte, ale to se právě mýlíte. Řada rodičů se podvolila třem velkým experimentům: rouškování, testování a očkování. Obracejí se na nás maminky, které mají strach se ozvat, aby to dětem ve škole "nezavařily". Jiné mlčí, protože mají oprávněný strach, aby nepřišly o práci. A tak raději nechají zdravé dítě doma, učí se s ním – a škola mu absenci omlouvá "z důvodu nemoci".

Aby děti nemusely nosit respirátory, probíhalo ve školách testování. I proti tomu ale protestujete. Proč?

Ďábelskost testování tkví v tom, že z něj pro děti Babišova vláda udělala hru. Dítě se testuje samo, takže za to nenese odpovědnost škola, nýbrž rodič! Musím se zastat i kolegů učitelů: jak je možné, že pracovníci testovacích center chodí v ochranných oblecích a vše podléhá přísným hygienickým normám, zatímco učitelé asistují u testování bez ochrany? Antigenní testy také mají docela velkou míru chybovosti, takže řada dětí je takzvaně "falešně pozitivních" – to, že jsou zdravé, prokážou až PCR testy. Víte, jaký stres "pozitivní" dítě zažívá, jak snadno se může stát obětí šikany?

Co tedy navrhujete?

Návrat k normálnímu přístupu: škola učí, rodina vychovává a nese odpovědnost za zdraví a život dítěte.

Zdroj: Deník Metro, 2021-09-14

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok