Rychlá řešení od vlády nečekejte

Čekali jste něco jiného? Co nám sdělil premiér Fiala? Zajímá vás, jak za vše může předchozí vláda a Rusko? Proč můžeme výsledky práce vlády očekávat až za rok? Jak nás premiér ohlupuje řečmi o úsporách?

Co na to Volný blok? Premiér nás ohlupuje řečmi, že za vše může předchozí vláda. A proč dopouštěli konání vlády jako opozice v předchozí sněmovně? Oni u toho nebyli? Oni pro vysoký schodek rozpočtu nehlasovali? Fabulace premiéra o šetření ve světle rozšiřování ministerstev a navyšování nákladů státní správy jsou zkouškou našeho intelektu. Občan si premiéra a ministry platí za ŘEŠENÍ, nikoli za zdůvodňování růstu inflace, růstu cen a dostupnosti energií a nutnost očkování! Ekonomický plán na oddlužení předaný vládě i nové sněmovně a program Volného bloku čtěte zde

-pv-

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Předtočený projev Fialy je venku: Čeká nás jeden z nejtěžších roků. Může za to Babiš a další

Letošní rok bude podle premiéra Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatného Česka. Česká republika bude podle něj čelit inflaci, růstu cen energií i covidu-19. Ve svém projevu Fiala také zkritizoval předchozí vládu.

„Budu k vám mluvit zcela otevřeně, protože věřím, že to je jediná cesta,“ zahájil Fiala svůj projev. „Politiky si určitě nevolíte proto, aby vám lakovali věci narůžovo, ale proto, aby vám problémy pomáhali vyřešit,“ sdělil dále úvodem Fiala a podotkl, že bohužel nemá mnoho dobrých zpráv.

„Bude to rok jeden z nejsložitějších a nejtěžších. Jsou tu problémy přicházející zvenku, ale i ty, které jsme si zavinili sami. Předchozí vláda málo dbala na naši budoucnost. Jako by neustálé zadlužování naší země nemohlo způsobit inflaci. Inflace začíná ohrožovat naše úspory, může zastavit tolik potřebný ekonomický růst,“ sdělil dále Fiala.

„Ceny energií, inflace a covid, to jsou tři vážná nebezpečí, kterým bude ČR čelit v tomto roce. Vlády mohou hodně rychle věci pokazit, ale náprava trvá mnohem déle. Odsouvat problémy je mnohem jednodušší než kousnout do kyselého jablka a začít je řešit. Ale naší zemi nic jiného nezbývá,“ podotkl Fiala.

„Začali jsme pracovat hned od prvního okamžiku naší vlády. Ale i když nám toto tempo vydrží celý rok, budu rád, když pozitivní výsledky uvidíte na konci tohoto roku,“ dodal Fiala s tím, že vyhrát nad inflací nejde ze dne na den. „Zdědili jsme rozpočet s dalším obrovským schodkem. Rozpočet se snažíme seškrtat na únosnou míru, abychom ukázali, že to myslíme s řešením inflace vážně,“ sdělil Fiala.

„Někteří ekonomové jsou skeptičtí a říkají, že inflaci se nepodaří zkrotit, dokud se nepodaří dostat pod kontrolu ceny energií. Rusko se snaží Evropu vydírat a říká, že je připraveno i na ozbrojený konflikt,“ dodal Fiala se slovy, že je třeba dostatečně bojovat za naše ekonomické a bezpečnostní zájmy.

„Se vší vážností bych chtěl varovat před všemi politickými spasiteli a populisty, kteří budou chtít situace zneužít a říkat, že řešení je jednoduché. Složité problémy nikdy nemají jednoduchá řešení. Naše vláda bude muset trpělivě pracovat,“ podotkl Fiala.

„Významnou šancí uspět je to, že naše země bude předsedat EU. Budeme více slyšet a budeme více vidět a náš názor bude mít větší váhu. Je škoda, že našimi předchůdci nebyla tato příležitost dobře uchopena. Naše nová vláda dává dohromady zdroje, experty a program. Abychom předsednictví zvládli se ctí,“ míní Fiala. 

„Jak už jsem zmínil, bude to dlouhá a náročná cesta. Zdražování energií a krachy dodavatelů mohou mezitím dopadnout na tisíce rodin. Vláda udělá vše pro to, aby nezůstaly bez pomoci,“ dodal Fiala.

„Závěrem mi dovolte říct několik vět k tématu, které nás zneklidňuje. A to je covid-19. Snažím se být v této věci realista. S covidem je třeba se naučit žít. To ale vyžaduje nasazení na obou stranách – jak na straně vlády, tak na straně občanů. Něco může proti covidu udělat každý z nás – vedle očkování,“ vyzval Fiala k tomu, aby se lidé k sobě chovali navzájem v úctě. 

„Nejsme totiž navzájem cizí lidé, jsme všichni občané ČR, cítíme sounáležitost,“ dodal Fiala, že je určitě vždycky lepší hledat to, co nás spojuje, než žehrat na to, co nás rozděluje. 

Vláda dle jeho slov přeje všem co nejlepší rok. Fiala také slíbil, že pro to udělá vše, co bude v jejích silách.

3 komentáře

 1. Co lze čekat od zkorumpovanýcc politiků,jen pokračování v rozkladu společnosti.Pevně věřím, že budou předčasně volby z globálních důvodů a rozpad EU.

  1. Jenom že to bude další , někým řízené svinstvo !
   V obrodu zdola jsem přestal věřit v posledních volbách !
   Je to uskalí demokratického systému – nepodlehnout manipulacím šmejdů je nad chápání většiny voličů !
   Já na chvíli ,, kdy se národ probere ,, čekám od roku 1990 !
   Můžete mne kárat , že jsem to vzdal ale já opravdu ztratil víru v člověka…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *