Rváči s něžnou duší Volný a Bojko: Tahle země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali.

2021-10-02 | Lubomír Volný, Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

O vlastenectví, o rodném jazyku, o výchově dětí, ale i o rvaní a pokrytectví jsme hovořili s lídry VOLNÉHO bloku, poslanci Lubomírem Volným (LV) a Marianem Bojkem (MB). Oba kandidují v Moravskoslezském kraji, oba mají pověst drsných chlapů s něžnou duší. A oba nesnášejí lež.

Jste vlastenci?

MB: Jsem vlastenec, miluji naši zemi a vychovávali jsme s ženou k lásce k vlasti děti a teď i našich osm vnoučat. Jen je moje vlastenectví spíše Československé, babička byla Slovenka a pro mě vlast nekončí za Zlínem, ale pokračuje až pod Tatry. Jezdíme po celé republice a já pořád cítím velkou hrdost a taky dojetí nad tím, jak je naše země krásná. Jako havířský záchranář vím, co to znamená nasadit za někoho život. A za tuhle zemi bych ho ještě pořád dal.

LV: Jsem vlastenec, ale štve mě, když se vlastenectví politicky zneužívá. Někteří mají plnou pusu vlastenectví, ale na zemi jim nezáleží. Vlastenectví není ani o levných vajíčkách, ani o kladení věnců. Vlast je od slova vlastnit – a za své vlastnictví máme odpovědnost. Naši zemi jsme zdědili od našich předků a máme povinnost předat ji našim dětem v lepším stavu. Vlastenec je pro mě člověk, který práci neodbude, ale udělá ji pořádně, který vychovává své děti, který má úctu k přírodě a který nečeká s nataženou rukou, co mu stát dá.

MB: Součástí vlastenectví je pro mě i péče o naši kulturu a jazyk. Vadí mi, když z rozhlasu a televize slyším nespisovnou češtinu a pražštinu. Čeština je dědictví po našich předcích. O její přežití museli bojovat. Zasadíme se proto o přijetí ústavního jazykového zákona, který zakotví češtinu jako jediný státní jazyk.

Oba máte děti; co nejdůležitějšího má podle vás táta syna naučit?

MB: Pravdomluvnost. Moje děti věděly, že ať provedou cokoli, nebudu se na ně zlobit, pokud to přiznají. Ale lež nesnáším a nedovolil jsem ji ani u dětí, ani dnes u vnoučat.

LV: Souhlasím s Marianem. Podívejte, kam nás lhaní dovedlo – jenom k pokrytectví. Chceme ukázat, že kdo si nasazuje roušku kvůli kamerám, ten bude mít velký rozpor mezi slovy a činy. A nebude mít problém lhát. Tím, že nenosíme roušku, se snažíme udělat ještě něco víc – strhnout roušku těm pokrytcům, které rodiče v dětství nenaučili, že lhát se nemá.

Lhát se nemá, ale rvát se podle vás může?

LV: Chlap se musí umět porvat za něco, čemu věří, co má pro něj hodnotu. Kluk nemůže být bábovka a klukovské rvačky k dětství patří. Ale s tím souvisí také férovost a čestnost. A odvaha.

MB: Zase s tím souvisí ochota bránit zemi. Máme profesionální armádu, ale víme, že by nás dnes neochránila. Už zakladatel Sokola Tyrš kladl důraz na brannou připravenost země. V duchu této tradice podporujeme třeba vznikající Systém střelecké přípravy a branné bezpečnostní rezervy i rozvoj aktivní zálohy ozbrojených sil. Ministerstvo obrany má být ministerstvo národní obrany, ne pobočka NATO. Naši vojáci mají být v České republice, ne v Afghánistánu.

LV: Tato země je naše. A stojí za to, abychom se o ni poprali. A nejen slovy, ale především skutky.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-10-02

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok