Radní České televize Hana Lipovská kandiduje za VOLNÝ blok

2021-07-26 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Radní České televize Hana Lipovská bude kandidovat v Pardubickém kraji jako jednička za stranu VOLNÝ blok, za kterou jdou do sněmovních voleb i Jana Bobošíková či zpěvačka Ilona Csáková. Lipovská uvedla, že se chce v rámci své kandidatury zabývat ekonomickými otázkami a czexitem. Na ředitele ČT podala trestní oznámení.

Zdroj: idnes.cz, 2021-07-26

„Je to výborná odbornice, která by byla bezesporu ozdobou každé kandidátní listiny,“ řekla předsedkyně Volného bloku Jana Volfová.

„Vím, že Volného blok je strana, za kterou se nyní nekandiduje. Právě to mě vedlo k tomu, abych tuto stranu zvolila.“

Hana Lipovská ale dostala nabídky i od dalších stran.

Společnost je dle ní nyní velmi rozdělená. Má prý pocit, že „ti nahoře jdou proti těm, které nazývají lůzou“. Právě takzvané lůze chce Lipovská dle svých slov dát hlas. „Tento konflikt nemůže dopadnout jinak než povstáním,“ míní o napětí ve společnosti, které pozoruje.

Dodala, že viděla, jak média hovoří o Lubomíru Volném, poslanci a hlavní tváři Volného bloku. Ten se ve veřejném prostoru objevuje jako odpůrce protiepidemických opatření a strůjce rvačky ve Sněmovně. Podle ní přitom není takový obraz odpovídající skutečné práci Volného.

„Dovolila jsem si jít se stranou, která je založená na lidech, nikoliv na penězích oligarchů.“.

Sama se navíc prý podílela na programu strany.

„Primárně je pro mě zásadní ekonomická otázka, otázka czexitu (vystoupení České republiky z Evropské unie, pozn. red.).“

Dále jmenovala i přístup k regionům a seniorům nebo boj proti ideologii na školách. Mluvila také o spleti vztahů médií a oligarchů. Situaci přirovnala ke konci čtyřicátých let minulého století s tím, že jako nešlo dějinný běh zastavit tehdy, nelze tak činit ani dnes. „Lze ale bojovat,“ dodala.

Česko dle ní dostalo po revoluci velkou příležitost na rozvoj svého hospodářství.

„Za třicet let, bohužel zejména po vstupu do Evropské unie, jsme se dostali do stavu, který s pravým kapitalismem vůbec nesouvisí.“

Země se podle ní nemůže věnovat rozvoji, protože se věnuje regulacím. Dodala, že republika je na hraně absolutního vyčerpání.

Lipovská na post radní ČT navzdory své kandidatuře až do voleb nerezignuje. Bude se ale zdržovat hlasování. „Nikdy jsem žádné politické straně nestranila,“ uvedla. Rada je navíc dle jejích slov nyní stejně „bezzubá“, a to kvůli nízkému počtu radních. Radní by však podle zákona měli být apolitičtí.

Při kampani chce Lipovská dle svých slov mluvit s lidmi po republice právě o České televizi a jejím hospodaření.

„Zajímá mě, jestli Česká televize hospodaří s penězi vás, koncesionářů, účelně.“

Vedení přitom podle ní nepostupuje v souladu se Zákonem o České televizi.

Hana Lipovská je další osobností, která kandiduje za Volný blok. Hlavní tváří bezesporu zůstává poslanec Lubomír Volný. Na jihomoravské kandidátce je zpěvačka Ilona Csáková, na pražské pak bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková.

Lipovská podala trestní oznámení na Dvořáka a Soukupa

Na tiskové konferenci Lipovská promluvila i o trestním oznámení, které podala na ředitele České televize Petra Dvořáka, předsedu dozorčí rady společnosti Médea Jaromíra Soukupa, na dozorčí komise Rady ČT a další. K takovému kroku podle svých slov přistoupila proto, že neměla jiné možnosti v řešení situace, a to kvůli nízkému počtu radních.

Dvořáka a další Lipovská podezřívá ze „zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti v insolvenčním řízení, pletich v insolvenčním řízení a porušení povinností při správě svěřeného majetku z nedbalosti“. Neuvedla ale, koho podezřívá z kterého trestného činu.

Na věc byla dle svých slov upozorněna ze strany novináře serveru Info.cz. Dotázala se na ni Dvořáka. Ten dle ní odpověděl, že se ve věci nemůže nyní vyjádřit.

Detaily nyní nemůže kvůli trestnímu řízení podle svých slov sdělovat ani Lipovská. Oznámení se má podle ní týkat toho, že „dozorčí komise neupozornila Radu ČT na zjevný nesoulad mezi datem vyhlášení insolvenčního řízení a datem uzavření splátkového kalendáře“.

Od Dvořáka chce informace o tom, kdy byl uzavřen splátkový kalendář, jaká je velikost první splátky, kdy bude uhrazena poslední splátka a další. K čemu mělo v praxi dojít, odmítla ale Lipovská sdělit.

Zdroj: idnes.cz, 2021-07-26


Ing. Hana Lipovská, Ph.D. je česká ekonomka, od května 2020 členka Rady České televize.
Je členkou České společnosti ekonomické, Jednoty českých matematiků a fyziků a The American Economic Association. Za svou práci získala několik akademických ocenění, například Cenu prof. Františka Vencovského pro mladé ekonomy do 35 let pořádanou Vysokou školou finanční a správní za stať „Fiskální placebo“.
Je autorkou knihy Kdo chce naše peníze? Ekonomie bez politické korektnosti (2018) a publikace Moderní ekonomie: Jednoduše o všem, co byste měli vědět (2017).

Výzva VOLNÉHO bloku

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok