Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel

2021-06-23 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to ČTV, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson&Johnson.

Prymula televizi řekl, že nebude komentovat své soukromé aktivity.

S Prymulou v polovině února 2021 ukončil spolupráci premiér Andrej Babiš (ANO), jehož byl bývalý ministr také poradcem. Babiš tak reagoval na to, že Prymula v době silných restrikcí proti koronaviru navštívil jako divák fotbalový zápas pražské Slavie. Prymula kritiku odmítl. Účast diváků na fotbale byla podle něj povolena, měl před akcí negativní test na koronavirus a na tribuně měl respirátor.

Ministrem zdravotnictví byl Prymula loni na podzim zhruba měsíc a z vlády odešel poté, co deník Blesk 23. října 2020 zveřejnil fotografie, podle kterých byl pozdě večer spolu s dalšími lidmi v restauraci, ačkoli stravovací podniky měly být v danou dobu kvůli epidemii uzavřené.

Zdroj textu a úvodní fotografie: Novinky.cz, 2021-04-05

Z diskuze k článku

Takže se potvrdilo jen co se dávno tušilo. Jede se vesele dál. Tak ono s tím řádem Bílého lva na prsou a velkou podporou Hradu to Prymulovo "podnikání" půjde rozhodně snáz. Už se nedivím, že chce prezident Zeman odvolat šéfku SÚKL Irenu Storovou.

Člověk s vazbami na politické špičky bude dělat "konzultanta" v soukromé firmě. V době "před Babišem" bychom to pravděpodobně nazvali jako "střet zájmů". Prymula se pravděpodobně z epidemiologa stal přes noc lobbistou.

Stanovisko VOLNÉHO BLOKU
  • VOLNÝ BLOK požene všechny příslušné osoby k odpovědnosti!

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok