Prvním očkovaným se ztíží cestování

2021-09-13 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Chorvatsko a Rakousko uznávají plné očkování pouze 270 dní, tedy zhruba devět měsíců po aplikaci. Těm, kteří byli očkováni mezi prvními, tedy lidem vyššího věku, zdravotníkům nebo učitelům, tento termín v příštích měsících vyprší.

V praxi se to dotkne hlavně lidí, kteří budou mířit do Alp na lyže a neobešli by se tak opět bez nutnosti testů. Jak upozorňuje ministerstvo zahraničních věcí, o délce platnosti očkování debatují i další země včetně ČR. Ministerstvo zdravotnictví zatím počítá pouze s tím, že třetí dávku by během podzimu dostaly ohrožené skupiny, nikoli tedy cestovatelé.

Jaké k tomu má stanovisko VOLNÝ blok?
VOLNÝ blok je zcela zásadně proti mimořádným opatřením, proti experimentální vakcinaci, proti omezování svobody, proti rouškám.

V případě Chorvatska je při prošlém očkování variantou absolvovat PCR test na jeho území a čekat den v izolaci na výsledky.

„Prioritou Chorvatska je co nejvíce prodloužit trvání turistické sezony, aniž by jim pokračující nárůst nových případů ohrozil stabilitu zdravotnického systému. Političtí představitelé soustavně vyzývají veřejnost k tomu, aby se očkovala, a očkovat se na vybraných místech mohou i turisté. Chorvatsko také sleduje vývoj v zemích, kde se rozhodli pro aplikaci třetích očkovacích dávek,“ uvedl chargé d’affaires Slavomír Goga.

Připomněl, že Chorvaté původně stanovili lhůtu platnosti očkování na 180 dní, než to ale českým turistům zkomplikovalo příjezd, byla včas prodloužena na 270 dní vzhledem k tomu, že první osoby byly v Česku očkované koncem loňského prosince a druhou dávku dostaly letos v únoru. V jejich případě devět měsíců vychází na listopad, kdy už bude v Chorvatsku po hlavní sezoně.

Zdroj: novinky.cz, 2021-08-28

Z diskuze

Jen aby ten očkovaný na tom nebyl hůře než ten nenaočkovaný.

To je jenom další důkaz, jaký je očkování jeden velký podvod. Přesně vím, jak to dopadne. Nebude to dlouho trvat a budou chtít, aby lidi obnovovali očkování třeba každého půl roku. Tento svět spěje do záhuby a bude to mít určitě následky. Už teď je svět rozdělený na dva tábory, zastánci očkování proti odpůrcům očkování.

To už se snad ani nemusí komentovat, pouze se směji. No naletěli jste bohužel.

Ještě že si ukládám od 2020 všechny články. Jednou z toho bude kniha a bude to bestseller. Odkaz pro budoucí generace, aby nebyli tak blbí jako my a nenechali se oblbnout covidbyrem.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok