Provakcinační Benjamin Netanjahu a korupce: Izraelský premiér před soudem

2021-06-23 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Soud se zabýval kauzou 4000, v níž jde o poskytnutí výhod v hodnotě 1,8 miliardy šekelů (12,5 miliardy korun) telekomunikační společnosti Bezeq, k níž patří zpravodajský server Walla, výměnou za pozitivní zpravodajství o premiérovi a jeho manželce. Vlastníkem Wally je akcionář Bezequ Šaul Elovič, který je spolu se ženou Iris obviněn z podplácení a bránění justici a jsou dalšími obviněnými v procesu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu m.j. silně prosazuje vakcinaci a testování proti covidu. Mluvil o cíli v Izraeli vakcinovat všechny opakovaně každých 6 měsíců.

„Kauza, kterou bude soud projednávat, je významný a těžký případ režimní korupce. Podezřelý je izraelský premiér, který podle obžaloby zneužil svou velkou moc nedovoleným způsobem,“ řekla prokurátorka.

Elovičovi byli také v soudní síni. Někdejší výkonný šéf Wally Ilan Ješua podrobně popsal, jak redakce dostávala pokyny vybírat zpravodajství ve prospěch Netanjahuových. Prohlásil, že se on, Elovič i jeho žena cítili jako v Severní Koreji, Netanjahuovým prý přezdívali Kim Čong-un a Ri Sol-ču, což jsou jména severokorejského vůdce a jeho manželky.

Ješua rovněž sdělil, že mnoho sdělovacích prostředků dostává od politiků požadavky k publikovaným zprávám, ale množství týkající se Netanjahua bylo prý nesrovnatelné. Za týden podle něj přišlo z premiérovy strany tolik požadavků jako od všech politiků dohromady za deset let. „Politik může požádat o úpravu, ale neposílá celou korekturu. Dostali jsme se do situace, kdy jsme nemohli zveřejnit ničí názor,“ uvedl Ješua.

Netanjahu je v Izraeli první úřadující premiér, který stojí před soudem. Obvinění proti němu obsahují přijímání úplatku, podvod a zneužití důvěry. Vinu nepřiznal a proces považuje za politicky motivované spiknutí proti němu.

Zdroj: SeznamZpravy.cz, 2021-04-05

Z volebního programu VOLNÉHO BLOKU
  • "Postavíme se proti jakémukoliv omezování svobody. Budeme usilovat o zrušení cenzury na sociálních sítích, a bojovat proti omezování základních lidských práv a svobod."
  • "Schválíme ústavní zákon o zákazu korporátní cenzury na sociálních sítích i jiných médiích."

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok