Připravte se na opakovanou vakcinaci. Co vede EU k megaobchodu s Pfizerem?

2021-06-30 | Odhalení

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Objem 1,8 miliardy dávek vakcín. Tolik Evropská komise domluvila v nové smlouvě s firmou Pfizer/BioNTech.

Proč si EU, která má dohromady asi 450 milionů obyvatel, nasmlouvala 1,8 miliardy dávek? Má k tomu nejméně dva důvody:

 1. Je čím dál zřejmější, že dvě dávky vakcíny nemusí dlouhodobě stačit.
 2. EU s dávkami může naložit, jak uzná za vhodné, a poslat je i jinam. To Bruselu podle The New York Times dává možnost „přeprodávat nebo darovat vakcíny svým zahraničním partnerům“, což z ní může udělat silného hráče tzv. „vakcínové diplomacie“.

„Pravděpodobný scénář je ten, že lidé budou potřebovat třetí dávku vakcíny někdy v období mezi šesti a dvanácti měsíci od ukončení původního očkování,“ řekl tehdy ředitel Pfizeru Albert Bourla s tím, že přeočkovávat se „pak zřejmě bude třeba každý další rok“.

Trumfy z „laboratoře Izrael”

S židovským státem ostatně Pfizer už v lednu 2021 sjednal dohodu, podle které se ze země stane pomyslná „očkovací laboratoř“. Ve stručnosti šlo o to, že Pfizer výměnou za dodatečné dodávky vakcín dostal slíbený balík velice cenných dat od izraelských zdravotních pojišťoven o efektivitě vakcíny v reálném prostředí.

Vakcíny jsou dražší než minule

Komise nezveřejnila, jakou cenu za dávku se jí s Pfizerem podařilo vyjednat. Není ale pochyb o tom, že jde o jednu z nejdražších, ne-li tu úplně nejdražší vakcínu. Už od začátku je jasné, že RNA vakcíny, tedy právě ta od Pfizeru nebo například od Moderny, jsou a budou drahé.

Ceny nejsou jednotné a kontrakt od kontraktu se liší. Bulharský premiér Bojko Borisov už dříve tento měsíc uvedl, že se v nové dohodě EU s Pfizerem nepovedlo vyjednat nižší cenu než u starších dohod. Naopak je podle něj cena ještě o něco vyšší a pohybuje se kolem necelých 20 eur za dávku (u starších kontraktů se podle Deutsche Welle hovořilo asi o 15,5 eura). Podle uniklých informací ze smluv uzavřených Evropskou komisí na konci minulého roku byla cena za vakcínu Pfizer/BioNTech 12 eur. Pro srovnání – vakcíny AstraZenecy se podle těchto informací pohybují na ceně 1,78 eura.

Pfizer tak zůstává čistě v ceně za dávku druhou nejdražší vakcínou proti covidu-19 na světě po výrobku od firmy Moderna. Ta má ale zase příznivější skladovací nároky. EMA sice na konci března povolila skladovat i Pfizer v obyčejných mrazácích, ale jen po dobu 14 dnů.

Zdroj: seznamzpravy.cz, 2021-05-14

Z diskuze

Jenže co když nebudou stačit ani 3 dávky, pak 4 dávky. Budeme do sebe cpát pořád to svinstvo, místo aby jsme podporovali vlastní imunitu. Pro farmaceutické společnosti je to obrovský kšeft a vlády jim jdou pěkně na ruku.

Logické je, že s přeočkováním počítali už od samého začátku. Jen nám ty informace musí předkládat opatrně, abychom jim vše uvěřili a jednali dle jejich plánu. K tomu potřebují převážně hloupé lidi a je úplně jedno, jestli má vyšší vzdělání, či ne. Přirozenou inteligenci člověk v apatice nekoupí.

Vzpomeňme si, jak loni zněl "covidpas" jako nějaké sci-fi a letos? Bez něj si v brzké době ani neupšouknem...

Co asi tak EU vede k těmto krokům... opíchat nás vakcínami až do bezvědomí. Soustředit myšlení nás lidí do vakcinace jako základní podmínky života... či spíše neživotnosti...

Teorie, ty konspirační, o "nutném přeočkování", před pár měsíci, to byl další díl a co se "čipování lidí" týče, až budou jednorázové dávky ve "stříkačkách", budeme vědět houbeles, co nám do těla šoupnou ... zatím je to jen další díl sci-fi seriálu ...

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK postaví mimo zákon covid pasy, testy, vynucovanou vakcinaci a další totalitní opatření.
 • VOLNÝ BLOK vyvodí trestní odpovědnost všech příslušných osob!
 • VOLNÝ BLOK bude prosazovat listinu základních práv a svobod.
 • VOLNÝ BLOK nebude testovat bezpříznakové zdravé dospělé a děti.
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčené kvalitní přípravky pro každého (Budesonid, Imunor, Ivermektin, Isoprinosine a další).
 • VOLNÝ BLOK nedovolí zavést v naší zemi apartheid.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok