Primář Rezek: Po první stovce pacientů cítíme, že ivermektin pomáhá

2021-06-23 | Lékař radí, Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Už přibližně sto covidových pacientů přeléčili ivermektinem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Podle primáře I. interní kardioangiologické kliniky Michala Rezka předběžné výsledky ukazují, že použití léku má smysl. U pacientů, kterým byl ivermekting podán, je průměrná doba hospitalizace sedm až osm dní, ale někteří šli domů už po pěti dnech

U některých ale ivermektin zabral velmi rychle, a to do tří dnů, přičemž pět dní po zahájení léčby mohli být propuštěni do domácího léčení. U pacientů, jimž byl ivermektin podán, je průměrná doba hospitalizace sedm až osm dní.

Bohužel máme i takové pacienty, a těch je tedy mnohem méně, jimž příliš nepomáhá dokonce ani kombinace ivermektin–remdesivir.

Už nyní lze ale říct, že má smysl s ivermektinem dále pracovat. Musíme sice počkat na ona čísla, ale náš pocit je, a to s ohledem na všechny okolnosti a léky, které jsou nyní dostupné, že ivermektin pomáhá.

Zdroj: Novinky.cz, 2021-04-05

Z diskuze

Přivezli jsme Ivermectin z Egypta, jedno balení stojí 1 dolar. Použilo ho 12 lidi okolo nás se středně těžkými příznaky. Jeden byl už na JIP. Všichni se do druhého dne výrazně zlepšili.

Je to jen boj farmaceutických společností. Když budou léky, nebude zájem o jejich vakcíny.

Zajímavé je, že EMA nedoporučuje Ivermektin z důvodu nevyzkoušenosti, ale strašně moc podporuje očkování, kde se dá ale také mluvit o málo vyzkoušeném prostředku. EMA tvrdila, jak je bezpečná vakcína od Astra Zeneca a že úmrtí na krevní sraženiny u mladých, jinak zdravých lidí je pouze náhoda, ale těch případů skokem přibývá, takže je nucena opatrně připustit, že to přece jen možná souvisí. Vzhledem k tomu, že nechci očkování ani od jednoho výrobce, by mi to mohlo být jedno, ale domnívala jsem se, že EMA je nezávislá organizace, ale zdá se, že není.

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčené přípravky pro každého (Ivermektin, Isoprinosine a další).
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok