Po novém roce bude jasno. Rusko a zástupci NATO si sednou k jednomu stolu

Proč nazývá Západ svobodnou vůli občanů v referendu anexí Krymu? Donutí V.V.Putin USA a NATO zasednout s Ruskem k jednacímu stolu? Svrchovanost, národní hrdost a sebevědomou obranu můžeme Rusku jen závidět!

Co na to Volný blok? Přepisování dějin, manipulace s fakty, kdo začal 2. Světovou válku, ale i kdo zbavil svět nacistické hydry v kombinaci se sílící rusofobií plodí nenávist a předsudky o dění na Ukrajině. Agresorské a arogantní chování NATO, jako skryté invazní armády USA V.V.Putin „krotí“ se svým týmem diplomaticky již několik let. Nyní přistoupil k tvrdé variantě posazení těchto teroristů k jednacímu stolu. Czexit a opuštění NATO je zásadní podmínkou pro vymanění se z drápů bruselského protektorátu, získání zpět státní suverenity a posílení naší bezpečnosti. https://volnyblok.cz/

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov dnes uvedl, že rusko-americké rozhovory o bezpečnostních zárukách, jež Moskva žádá od Washingtonu, začnou hned po ruských novoročních svátcích. Píše to server ČeskéNoviny.cz s odvoláním na agenturu Reuters.

Prvním oficiálním ruským pracovním dnem po novém roce je 10. leden. Jednání mezi Ruskem a Spojenými státy by se měli zúčastnit ruští diplomaté i vojenští představitelé. 

Jedna ze schůzek by se měla uskutečnit 12. ledna. Svolat ji chce generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg – a to na úrovni Rada NATO–Rusko. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na to konto potvrdil, že Rusko skutečně chce jednat nejen s USA, ale i s NATO.

Rusko vyvolalo znepokojení Západu rozmístěním desítek tisíc svých vojáků v blízkosti hranic s Ukrajinou. Tvrdí však, že se obává o svou bezpečnost kvůli údajné snaze Severoatlantické aliance rozšířit se o tuto zemi a rozmísťovat zbraně v postsovětských státech. Aliance možnost ruského veta budoucího vstupu některé země odmítá s tím, že je právem každého suverénního státu vybírat si vlastní spojence a žádná další země do takového výběru nesmí mluvit.

Vztahy mezi NATO a Ruskem výrazně ochladly po ruské anexi Krymu v roce 2014 a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Rada NATO–Rusko, která vznikla v roce 2002 a v níž obvykle s ruským velvyslancem při alianci diskutují velvyslanci členských států, byla od té doby svolána jen několikrát.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *