Opava, Breda: Jak zde městská policie zaklekla petiční stánek Volného bloku

2021-08-23 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Kuriózní situace nastala dne 17. 8. 2021 v Opavě, před obchodním domem Breda. Členové a příznivci Volného bloku Opava a z Volné Opavy si zde postavili petiční stánek a hezké letní odpoledne věnovali sběru podpisů pro petici VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování.

Ostraha obchodního domu nezklamala a na naše chrabré bojovníky za zdraví dětí zavolala městskou polici. Natěšený příslušník městské policie se chystal zchladit svoji žhavou žáhu a šel do zákroku čelem. Netušil však, na jak bodrou skupinku narazil. A taky netušil, že jedna z našich tajných petičních agentek na něj, za jeho nezákonné jednání, velmi příkladně zavolala Polici ČR. A tak se petiční stánek Volného bloku, který by jinak budil pouze pozornost, stal centrem všeho dění.

A čím že jsme se to vlastně tak moc provinili? Vše by bylo v souladu s představami soudruha příslušníka Městské policie Opava o právním státě, jen kdyby nebyly ty nálepky. Stánek byl totiž "onálepkovaný", a to se prý nesmí! Zejména když jde o nálepky Volného bloku, jak jinak, že?

Žádný zákon ovšem nikomu nezakazuje být onálepkovaný a žádné nařízení nikomu nenařizuje být neonálepkovaný. Hrdina našeho příběhu si však nebyl jistý, zda by přeci jen třeba takové nějaké nařízení či zákon nemohlo, minimálně v jeho představě, existovat. Vlastně to vůbec netušil, neb, jak sdělil přímo do kamery, není právník. Ale hlavou se mu přesto pořád honilo: CO KDYŽ? CO KDYŽ? A tak pro jistotu vyzval petenta Jardu "jménem zákona!" k předložení dokladů. To si ale pěkně naběhl a jak znám Jardu, tak to bude mít dohru a ten chlapec policajtskej z té dohry mít radost asi moc nebude.

PČR, kterou přivolala naše tajná agentka Gandalfová, se chovala vcelku normálně, zastala se našich petičníků, znalost petičního zákona si zdokonalila úplně v klidu z dostupné kopie petičního zákona na stánku, a předvedla tak poměrně zdařilý, kvalitativní kontrast vůči svému kolegovi z městské policie.

Nejvtipnější ale bylo, že jádrem sváru byla propagace Volného bloku, která nesmí být páchána za žádnou cenu! Ovšem díky hrdinovi našeho příběhu se nám propagaci dostalo v míře nemalé. Všichni, kdo šli kolem, si všimli policistů. Všichni si všimli, že policisté řeší konflikt s Volným blokem. Všichni, kdo šli kolem, si to zapamatovali. A je úplně jedno, zda Volnému bloku fandí, či ne. Všichni ti, co šli kolem, o Volném bloku teď ví, a to je pro nás velmi důležité. A to video se šíří a sláva roste a vzkvétá. Čím více se po Volnému bloku šlape, tím více Volného bloku je!

Tímto děkujeme zastupitelům města Opavy za zřízení obecní policie a nábor na slovo vzatých odborníků. Jen pojďte dál do nás a dělejte nám dál reklamu. Vřelé díky za to! Ovšem my, členové Volného bloku a též naši úžasní sympatizanti z Volné Opavy, se jen tak nedáme! My totiž známe dobře svá práva! My ano. Takoví my jsme, a tak to je.

Volní

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok