Očkování není řešení, pravda vychází najevo! Povinné testy i pro očkované?

2021-09-15 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Na půdě Ostravské univerzity vypustil hlavní lékařský statistik Ladislav Dušek něco, o čem se dříve nemluvilo. Totiž že by se mohlo přistoupit i k povinnému testování očkovaných. A jak se nejeden internetový komentátor shodl, to znamená, že všechny sliby očkovaným, že očkování je „tečka“ za virem, byly plané. Zaznělo, že s tímto přístupem mohou zbytek vakcín vylít do kanálu, protože se lidé na očkování „vyserou“. Imunolog Šinkora Duškovi dokonce doporučil, aby raději přestal užívat rekreační drogy. Premiér Andrej Babiš již rázně dementoval možnost, že by bylo po očkovaných požadováno, aby se nechávali testovat.

Povinnost testů i pro očkované?

V debatě expertů na Ostravské univerzitě vypustil ředitel ÚZIS Ladislav Dušek názor, kterým asi mnoho lidí nepotěší. Totiž, že pokud by podzimní vlna covidu-19 zesílila, tak povinnost se testovat budou mít i očkovaní. Což připustil i epidemiolog Rastislav Maďar, který byl jako děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity přítomen. Že se očkovaní netestují, dle Duška „není špatné“ v létě, ale varoval před tím, jak se epidemie vyvíjí v jiných státech.

„Pokud by se to u nás začalo tímto způsobem zvedat, tak se určitě k něčemu takovému (testování i pro očkované) přistoupí. Neočkujeme se proto, abychom se nemuseli testovat, očkujeme se proto, abychom neměli těžké průběhy nemoci, aby nebyly zahlceny nemocnice a aby ten, kdo potřebuje vážnou operaci, nemusel čekat čtyři měsíce kvůli covidu, než bude operován. Důvodem očkování není to, abych nemusel nosit respirátor a nemusel se testovat,“ řekl Dušek dle serveru SeznamZprávy.

Těmito slovy ovšem podle mnoha lidí udělal vládní kampani pro očkování čáru přes rozpočet. „Jakkoliv to medicínsky chápu, tak komunikačně to je špatně a proočkovanosti 75 % dosáhneme s tímto narativem opravdu těžko. Zatím jsme pořád velmi daleko," míní rektorka Mendelovy univerzity v Brně, Danuše Nerudová.

Čistá buzerace

Podobně uvažoval twitterový glosátor Jie: „Každý se může očkovat a být zodpovědný za svoje zdraví. Tohle je už čistá buzerace. Stát není laboratoř. Pokud bude vyžadováno testování po očkovaných, tak můžete vylít vakcíny do kanálu, protože už se nikdy očkovat nedá. Takhle jednoduchý to je.“

Stejná slova použil i bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček: „Takže stát neudělal nic proto, aby podpořil očkování. Tak teď začne buzerovat i očkované?!! Děkuji, nechci.“

Opravdu to je tečka?

Přidal se také poslanec ODS Martin Kupka, který se ptal, zda heslo „Tečka za koronavirem“ byla jen legrace, když Dušek zcela vážně navrhuje, že by se testovali i proočkovaní.

A redaktor Info.cz Jan Palička má také za to, že s tímto přístupem se lidé na věc „vyserou“.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 20201-09-15

Co k tomu říká VOLNÝ blok?

Jde o testovací apartheid: Proč se mají zdraví lidé testovat a očkovaní roznašeči nikoli?

Jde o zakrývání skutečností: Proč je taková snaha netestovat očkované? Není náhodou skutečným cílem zakrýt, že očkovaní jsou pozitivní ve stejné nebo dokonce větší míře než neočkovaní?

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok