Nečas: Šlachtovo hnutí je fízlovská parta. Politiku dělá roky, přiznává to až teď

2021-07-31 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty je vůdcovská a fízlovská parta. Prohlásil to bývalý premiér Petr Nečas, jehož kabinet padl před osmi lety. Robert Šlachta podle něj dělá politiku už přes deset let, akorát až nyní to přiznal. Nečas to uvedl v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS.

Od překvapivého zásahu na Úřadu vlády a následného pádu Nečasova kabinetu uběhlo osm let. Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se nyní se svým hnutím Přísaha uchází o vstup do Poslanecké sněmovny.

Každá funkce jako můstek k dalšímu postupu

„Robert Šlachta dělá politiku víc než deset let, akorát dnes už je to zřetelné a nemůže lhát, že ji nedělá. Jeho (Šlachtova) strana je vůdcovského typu, je to fízlovská parta, která s politikou zamíchá,“ řekl expremiér Nečas na CNN Prima NEWS.

Šlachta měl za Nečasem přijít s tím, že se chtěl stát policejním prezidentem, což ho překvapilo. „Nicméně nejsem první premiér. O post prezidenta si řekl i stávajícímu předsedovi vlády (Andreji Babišovi). Je to chování v podobě recidivy. Každou funkci chtěl používat jako odrazový můstek k dalším politickým výšinám. Uvidíme, jak jeho fízl partaj dopadne,“ nešetřil kritikou Nečas.

Podle expremiéra má Robert Šlachta za sebou desítky zničených životů, výjimkou není ani on a jeho nejbližší okolí. „Zničil nám s manželkou profesní životy, společenskou pověst. Nestyděl se zveřejnit záběry ze zatčení mé ženy. To jsou běloruské poměry, které on tady zaváděl, a obávám se toho, že i jeho fízl parta půjde tímto směrem,“ postěžoval si Nečas na působení bývalého šéfa ÚOOZ ve vysílání CNN Prima NEWS.

Šlachta používal estébácké prakticky, stěžuje si Nečas

Samotné nasazení policejní síly Nečas zpětně hodnotí jako absolutně neadekvátní. „Vždyť se sami chlubili tím, že 400 policistů je v ulicích, že jsou rozsáhlé šťáry a domovní prohlídky. I já jsem byl terčem ataku, nezatkli mě jenom proto, že jsem měl imunitu. Když mou ženu, která spala sama ve svém bytě, přišlo zatýkat 12 policistů včetně těžkooděnců nebo když domovní prohlídku provádělo 15 policistů, to jsou metody, které jsou v podstatě estébácké. Proto mluvím o této straně jako o fízl partaji, to není nic proti policistům,“ rozvedl dále Nečas.

Nečas v minulosti mimo jiné naznačoval v médiích, že Roberta Šlachtu přivedl tehdejší šéf Věcí veřejných Vít Bárta. Právě o něm se mluví jako o možném podporovateli hnutí Přísaha. „Nechci spekulovat o někom, s kým jsem léta nemluvil, i když byl součástí mé vlády. Bárta přivedl do Sněmovny stranu, která se mu poté rozpadla. Šlachta se tehdy oháněl jeho podporou a říkal, že to s ním má domluvené,“ řekl expremiér.

Zdroj: cnn.iprima.cz, 2021-06-07

Stanovisko a řešení VOLNÉHO BLOKU
 • VOLNÝ blok prošetří korupční kauzy.
 • VOLNÝ blok vyvodí trestní odpovědnost všech příslušných osob.
 • VOLNÝ blok požene ke zodpovědnosti ty, kdo na různých pozicích zneužívali svou pravomoc.
 • VOLNÝ blok spustí audity veřejných zakázek prováděných během nouzového stavu.
 • VOLNÝ blok spustí audit jednotlivých ministerstev a státních institucí s cílem zefektivnit přebujelou státní správu.
 • VOLNÝ blok zahájí záchranný program na podporu malého a středního podnikání.
 • Co si zvolíme, to budeme mít!

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok