MUDr. Monika Waksmundská

Pozice:

Předsedkyně krajské organizace

Facebook
Telegram

Vystudovala všeobecné lékařství na LF UK v Hradci Králové, profesně působí v oboru patologická anatomie. K Volnému bloku se přidala proto, že události, ke kterým došlo v souvislosti s tzv. covid pandemií, jí doslova otevřely oči a donutily vystoupit z komfortní zóny poklidné sociální bubliny. Uvědomila si, kolik zákonů, nařízení a zákulisních tahů jako běžný občan nevnímala a že z velké části žila v nepravdivém obrazu světa.

Zjistila, jak málo jsou občané informováni o politické zákonodárném dění v ČR, jak málo se podílejí na určování podmínek a zákonů, které pak mnohdy zásadně ovlivňují jejich život. Pan poslanec Volný jako jediný začal přinášet informace přímo z PS a ukazuje lidem, kteří chtějí naslouchat, co se děje, jakým způsobem vláda této země manipuluje s informacemi a jak postupně odebírá občanům jejich práva a svobody. Proto jsem se rozhodla, že vstoupím poprvé v životě do politické strany a budu po boku ostatních členů Volného bloku bojovat za zachování práv a svobod občanů ČR a za zachování suverenity ČR jako země soběstačné, svéprávné a svobodné.

Vzhledem ke své profesi bych se chtěla orientovat zejména na oblast zdravotnictví, kde je řada věcí, které lze napravit či změnit. Zejména s ohledem na současnou situaci jde o otázky plné informovanosti a zachování svobodné volby v otázce očkování, ale nejen tam, neboť každý občan má právo na plnou informovanost a svobodnou volbu v otázkách péče o své zdraví a zdraví svých dětí. Dále je zde oblast toku financí ve zdravotnictví, systém zdravotních pojišťoven a rovněž bych se chtěla zaměřit na střety zájmů mezi farmaceutickými firmami a lékaři.

Chci se stát poslankyní pro lidi, vnímat jejich potřeby a odpovědně na ně reagovat. V současnosti oslovuji veřejnost řadou edukativních videí, rozhovory v médiích a zejména pak každodenním setkáváním a rozhovory s lidmi z Libereckého kraje.

Naši lidé

Mgr. Lubomír Volný

Lídr Volného bloku

Mgr. Jana Volfová

Předsedkyně Volného bloku – lídryně Středočeského kraje

Ing. Jana Bobošíková

Volební lídr

Marian Bojko

Předseda krajské organizace

Mgr. David Tygr Ploc, MBA

Místopředseda

Josef Novosad

Předseda kraje

Luďka Tomešová

Předsedkyně kraje

Pavel Havránek

Předseda kraje