Naočkuje-li se 75 procent dospělých, Vojtěch slibuje ubrat roušky

2021-09-07 | Odhalení, Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Ministerstvo zdravotnictví apeluje na veřejnost v nové kampani za očkování. „Už jen 9 procent lidí zbývá naočkovat a naše děti nebudou muset nosit ve školách roušku. Pomozte nám přesvědčit i ty, kteří to zatím nestihli,“ zní jedna z inzertních výzev.

Jaké k tomu má stanovisko VOLNÝ blok?
VOLNÝ blok je zcela zásadně proti mimořádným opatřením, proti experimentální vakcinaci, proti omezování svobody, proti rouškám.

Jak ministerstvo k těm číslům dospělo? Na dotaz redakce ministerstvo vedené Adamem Vojtěchem (za ANO) upřesnilo, že devět procent aktuálně chybí do hranice 75procentní proočkovanosti dospělých obyvatel v Česku, tedy starších 18 let. Po překročení tohoto milníku slibuje resort uvolnit pravidla pro nošení respirátorů.

„Pokud dosáhneme tohoto procenta proočkovanosti, změní se protiepidemické opatření v podobě nošení ochrany dýchacích cest,“ řekla Právu Martina Čovbanová z tiskového oddělení resortu. Záležet bude ale na vývoji epidemické situace, jak je menším písmem uvedeno na plakátu.

Odložení roušek slibuje ministerstvo i ve vnitřních prostorách, kde jsou nyní povinné. „Pomozte nám, prosím, přesvědčit 9 procent lidí, aby se očkovali. Jen tak budeme moci sundat respirátory v obchodech a v práci,“ stojí na jiném plakátu.

Změna pravidel by se mohla vztahovat i na nošení roušek ve školách, aspoň taková očekávání první zvolené heslo na plakátu vyvolává. Současné pokyny k plošnému testování ve školách platné do 10. září změnu nenaznačují. Zda se s něčím takovým počítá, nechtělo ministerstvo školství komentovat a odkázalo na resort zdravotnictví. Roušky jsou pro všechny povinné ve společných prostorách škol.

Ministr v neděli označil nošení roušek za hlavní způsob, jak šíření viru zabránit. „Podle odborníků je toto opatření základ a mělo by platit delší dobu. Já bych řekl do října, a pak tu situaci vyhodnotíme,“ uvedl s tím, že by se mohl upravit seznam míst, kde jsou povinné.

Zatím platí, že je ochrana nutná ve vnitřních prostorách, jako jsou třeba prodejny, galerie nebo domovy seniorů, v restauraci, veřejné dopravě nebo na kulturních akcích s více účastníky.

Zdroj: novinky.cz, 2021-09-02

Z diskuze

Zvláštní, že prvním očkovaným se ztíží cestování, viz https://t.ly/Tn5D.

Žádná kolektivní imunita zde nemůže vzniknout, protože virus přenáší i očkování a dokonce v některých případech mohou i mít těžký průběh.

Lháři, nikdy nedáte lidem pokoj. Vakcína nefunguje na slizniční imunitě, tedy nemůže vytvořit kolektivní. Navíc očkovaní mají mnohem vyšší virové titry na sliznicích a vakcína nefunguje proti Deltě. Žádná tečka nikdy nebude, tečka bude jen, když lidi řeknou dost.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok

Výzvy a oznámení

AKCE volného bloku