Nabízíme právní pomoc: Drama v první školní den! Učitelky z Vraného bojkotují opatření.

2021-09-01 | Právník radí

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

VOLNÝ blok nabízí právní pomoci učitelkám v jejich odvážné ochraně dětí před týráním.

Školní rok ve Vraném u Slaného začal sporem mezi kantory, rodiči žáků a vedením obce. Část učitelů a rodičů totiž odmítá nošení roušek a testování dětí. Ve středu ráno se kvůli tomu strhla před školou hádka.

Povinné testování žáků rozhádalo rodiče, učitele a vedení obce už v úterý, ještě před začátkem školního roku. Obec totiž uvedla do funkce novou ředitelku. Předchozí musela místo opustit kvůli bojkotování pravidel nařízených ministerstvem zdravotnictví.

Na jedné straně konfliktu stojí obec, nová ředitelka a někteří rodiče, na straně druhé část učitelského sboru, bývalá ředitelka a zbytek rodičů. Kvůli testování a rouškám se spolu nedokážou domluvit.

V den začátku školního roku se pak situace mezi tábory znovu vyostřila. Podle reportéra televize Nova, který byl na místě, odmítly tři učitelky učit a děti ve škole nepřivítaly. "Veřejně se hádaly se starostou kvůli testování dětí. Jsou odpůrkyně testování, roušek a očkování," informoval z Vraného reportér Jan Zálužský.

"Nemyslím si, že testy něco vyřeší. A už vůbec ne zdraví," odůvodnila svůj postoj televizi Nova odvolaná ředitelka Ludmila Svobodová.

Podle starosty obce Miroslava Zázvorky učitelky nedodržují žádná vládou vydaná opatření. "Nabídli jsme jim i testování ze slin. Není to vůbec žádná zátěž. Je to úplně normální věc, kterou dodržuje celá republika. Neznám žádnou další školu, která by to podobným způsobem odmítla. Pravděpodobně budeme jediní v republice," řekl starosta před školou.

Někteří rodiče se kvůli testování rozhodli svoje děti do školy neposlat. Z 29 dětí přišlo 18. Z toho se dvě nenechaly testovat a rodiče rozhodli, že budou mít celý den roušku.

Jeden z rodičů vysvětlil reportérovi, proč nenechá své dítě otestovat:

"Nesouhlasíme s tím, co se tady děje. Naše děti si spolu hrají celé léto bez problému. Takže nevidím důvod, proč by se dneska měly testovat."

S odpůrkyněmi nařízení to teď nevypadá dobře. Podle starosty půjdou na neplacené volno, pokud budou pravidla nadále bojkotovat. Zatím za ně shání náhradu.

Zdroj: tn.nova.cz, 2021-09-01

Stanovisko VOLNÉHO bloku

VOLNÝ blok maximálně podporuje všechny tyto učitelky v jejich odvážné ochraně dětí před týráním.

Nabízíme právní pomoc ze strany Mgr. Elišky Hartlové, volebního lídra VOLNÉHO bloku v Jihočeském kraji.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok

Výzvy a oznámení

AKCE volného bloku