Na co na všechno si ještě půjčíme? Ptejme se politiků na bilanci našeho předsednictví

Jakou investicí je pro Českou republiku předsednictví EU? Kolik zaplatíme a kolik nám to přinese? Jaké cíle má vláda a čeho chce předsednictvím docílit? Jaká bude „návratnost“ vložených prostředků? A budou se rozkrádat stejně jako při minulém našem předsednictví? My jsme pane Vondro nezapomněli, stačilo, že vás bolela záda a policie vás na vyšetřovací židli nedostala – ale my si to pamatujeme! Vláda hodlá rozhazovat i v tuzemsku . . .

Co na to Volný blok? Ekonomický plán vypracovaný Ing. Hanou Lipovskou a Ing. Janou Bobošíkovou počítal se škrty a hospodařením s prostředky nabízel oddlužení našeho státu – nás občanů do roku 2030! Návrh ekonomického plánu byl předán Volným blokem vládě i parlamentu ČR. Prostudujte zde (za programem): https://volnyblok.cz/nas-program/

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Nová vláda Petra Fialy (ODS) dala najevo, že chce šetřit, ale současně vyjmenovala kapitoly, ve kterých se peníze osekávat nebudou. Jde např. o modernizaci armády nebo o otázku předsednictví EU. Dosud bylo na předsednictví vyčleněno 1,44 miliardy, ale už teď je jasné, že se částka významně navýší. S jasnými požadavky přichází Ministerstvo vnitra. A pravděpodobně nezůstane samo. Jenže tím, že vláda Petra Fialy počítá s rozpočtovým provizoriem na počátku příštího roku, si sama zavařila.

Když se na poslední tiskové konferenci loučil šéf hnutí ANO Andrej Babiš s funkcí premiéra, prohlašoval, že jeho vláda nezanedbala přípravu českého předsednictví v EU, které odstartuje 1. 7. 2022.

Dnes již bývala vláda podle Babiše připravila řadu nových, či zrekonstruovaných prostor, které bude možné pro předsednictví využít. „Nová kantýna a další věci. My samozřejmě máme velký zájem na tom, aby Česká republika obstála od 1. 7. 2022. A my jsme přesvědčeni, že to předsednictví má zůstat mimo politická témata a my se tady musíme spojit, stejně jako jsme se v závěru spojili proti covidu,“ zdůraznil Babiš.

Český rozhlas však upozorňuje, že ekonomové, investoři i diplomaté nejednou označili Babišovy přípravy na předsednictví za nedostatečné. S požadavky na další peníze přichází např. vnitro, které bude potřebovat zajistit bezpečnost předsednictví. Exministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odhadl, že bude potřebovat 540 milionů korun, ale dostal jen 373 milionů.

„Přišel požadavek od policie na navýšení rozpočtu. Mám zprávu z Úřadu vlády, že přichází požadavky na navýšení rozpočtu v důsledku růstu mezd a inflace,“ přiblížil pro server iROZHLAS.cz ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *