Ministři si ve Francii užívali v tajně otevřených restauracích

2021-06-23 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Skandál, který zasahuje do nejvyšších pater politiky vyšetřuje francouzská policie. Navzdory přísné uzávěře byly totiž mnohé luxusní restaurace tajně otevřené a vychutnávat si nabízené pochoutky chodili ministři tamější vlády, píše server týdeníku Focus.

Prokurátor Rémy Heitz v neděli večer oznámil, že nařídil policii, aby věc pečlivě vyšetřila. Musí se podle něj odhalit nejen organizátoři, ale i účastníci tajných návštěv restaurací.

Aféru odstartovala reportáž natočená skrytou kamerou, kterou odvysílala soukromá televizní stanice M6. Zachycovala jednu z restaurací v elegantní pařížské čtvrti, která fungovala, jako kdyby nikdy žádný koronavirus neexistoval, píše Focus. Žádné roušky, žádné odstupy, žádné kvóty na počet návštěvníků.

„Jakmile projdeš těmito dveřmi, jsi ve světě, kde není žádný covid. Lidé, kteří sem přišli, roušky odložili,“ komentoval situaci jeden ze zaměstnanců.

Přitom kvůli epidemii koronaviru jsou ve Francii restaurace, bary, kavárny a cukrárny zavřené od konce října 2020. Všichni fungují jen na bázi otevřených výdejních okének.

Zdroj: Novinky.cz, 2021-04-05

Z diskuze k článku

Politici prostě jen dávají najevo, co si o celé "epidemii" opravdu myslí.

Patrně mají informace o skutečné nebezpečnosti covidu (tedy že jde pouze o variantu chřipky a že vlastně o nic nejde) a podle toho se chovají. Obecný lid ovšem chtějí zavřít doma a každému nasadit náhubek, abychom nemohli ani volně dýchat.

Stanovisko VOLNÉHO BLOKU
  • VOLNÝ BLOK požene všechny příslušné osoby k odpovědnosti!

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok