Máme se bát, nebo smát? K čemu je očkování dobré?

Proč politici i jimi „vybraní“ experti stále lžou a jako zarputilí dealeři vykcín omílají dokola nesmysly? Kdy se celému problému zdravotní krize začnou věnovat skuteční odborníci? Zabrání nová vláda devastování ekonomiky a soustavnému porušování práv a svobod občanů?

Co na to Volný blok? Konzistentně ústy mnoha našich osobností vyjadřujeme pochybnosti o kompetentnosti a odbornosti těch, kteří řídí „pandemii“ od deseti k pěti! Bruselští vazalové, agenti big pharmy a různé kreatury ve vedení našeho státu a zdravotnického resortu se za podpory médií starají jen o prodej a nátlakový marketink vakcín. Prevenci a léčbu mohou řídit skuteční profesionálové v oborech imunologie a virologie ve spolupráci s nezkorumpovanými lékaři. Zbavit se tohoto bruselského protektorátního diktátu můžeme jedině czexitem. https://volnyblok.cz/nas-program/

Převzato: Echo24.cz

Omikron je odolný i proti plnému očkování, uvádí studie

Nová studie výzkumníků z Kolumbijské univerzity a Univerzity v Hong Kongu naznačuje něco, co asi nikdo nechce slyšet. Z jejích závěrů vyplývá, že plně naočkovaní lidé i ti, kteří si prošli nákazou koronavirem, jsou i přesto vystaveni riziku nakažení variantou omikron, která je oproti doposud známým způsobům imunizace velmi odolná. Autoři své výsledky zveřejnili 23. prosince v časopisu Nature.

Podle studie jsou protilátky ze čtyř nejdostupnějších vakcín – Moderna, Pfizer, AstraZeneca a Johnson & Johnson – proti omikronu významně méně účinné než vůči původnímu viru. U lidí, kteří si nemocí pouze prošli, byla šance ještě výrazně nižší. Jistější to mají jen lidé, kteří si došli pro posilovací dávku.

„Nové výsledky ukazují, že dříve nakažení a plně naočkovaní jsou v nebezpečí nákazy variantou omikron. Dokonce i třetí dávka nemusí dostatečně ochránit před infekcí omikronem, ale samozřejmě je dobré si pro ni dojít, protože navýšená imunita vám pomůže,“ uvedl David Ho, šéf týmu. Podle serveru Scitechdaily jsou výsledky shodné s údaji z jiných studií z Velké Británie nebo Jihoafrické republiky.

Druhá část se věnovala monoklonálním látkám a jejich potenciálu k neutralizaci viru. Ze studie však také vyplývá, že na omikron jsou současné protilátky krátké. Hoova laboratoř nicméně ve variantě omikron odhalila čtyři nové spike mutace, což by mělo do budoucna pomoci v boji s omikronem.

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *