Maďarsko je vykazováno z EU – nechce dětem ukazovat homosexualitu

2021-07-20 | Z domova, Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Nový maďarský zákon zakazuje ukazovat dětem obsah s homosexuální tematikou.
Nizozemský premiér Mark Rutte k tomu uvedl, že Maďarsko do Evropské unie proto už nepatří. Chcete si od EU nechat nařizovat, jak smíte o citlivých záležitostech poučovat své děti?

Maďarsko čelí kritice, že jeho nový zákon o trestání pedofilie obsahuje pasáže, které jsou potenciálně diskriminační vůči homosexuálům. Legislativa například zakazuje školám a médiím ukazovat dětem obsah s homosexuální tematikou.

Spor o interpretaci maďarského zákona, který zakazuje ukazovat dětem obsah s homosexuální tematikou, má podle evropských lídrů různá řešení. Nizozemský premiér Mark Rutte například uvedl, že Maďarsko do Evropské unie už nepatří. Můžete s námi mít jen ekonomické vztahy, navrhl maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi jeho portugalský protějšek António Costa.

„Z mého pohledu už pro ně v EU není místo. Bohužel sám v tomto systému, který máme, nic nezmůžu. K tomu je potřeba, aby 26 členských států řeklo 'musíte odejít'. To se musí udělat krok po kroku a v mezidobí doufáte, že se přizpůsobí,” řekl Rutte před začátkem pátečního jednání Evropské rady.

Rutte poté Orbána konfrontoval přímo na jednání rady. Zeptal se ho, proč EU prostě neopustí, když nechce dodržovat pravidla. K Ruttemu se přidal portugalský premiér Costa, který připomněl, že si Maďarsko může s Unií nastavit čistě ekonomické vztahy, jako to má například Norsko či Švýcarsko.

S emotivním projevem vystoupil lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v manželském svazku s mužem. „Podívejte se, kolik mladých LGBTI lidí páchá sebevraždy, to je opravdu špatné. Toto (maďarský zákon) je stigmatizující. Respektuji vás, ale tohle je červená čára. Jde tady o základní práva, o právo být jiný,” cituje deník Irish Times lucemburského premiéra.

Na homosexuály neútočím, kontruje Orbán

Podle Orbána ale evropští lídři zákon špatně pochopili. „Není to o homosexuálech, je to o dětech a jejich rodičích,” řekl s dovětkem, že se považuje za bojovníka za lidská práva.

„Homosexualita byla dříve trestná a já jsem bojoval za jejich svobodu a práva. Takže já se za práva homosexuálů peru, ale tento zákon není o nich. Ten je o právech dětí a jejich rodičů,” vysvětloval Orbán.

EU nemá mechanismus pro to, aby mohla nějaký členský stát vyloučit.
Nejsilnější donucovací nástroj je obsažen v článku 7 Smlouvy o EU. Ten říká, že státům, které porušují základní hodnoty, na nichž Unie stojí, mohou být pozastavena členská práva. Pro takový krok je potřeba, aby se na něm shodly všechny členské státy (s výjimkou toho, kterého se obvinění týká).

Zdroj: Noviny.cz, 2021-06-25

Z diskuze

Maďarský zákon nic nezakazuje jenom nenařizuje že se musí učit ve školách povinně různé genderové odchylky. Záleží na rodičích, jak budou své děti vést, ale samozřejmě se o těchto věcech bude veřejně mluvit a nic se nezakazuje. Opět se to vše překrucuje a vyhrožuje bez prostudování zákona. Nizozemský premiér Mark Rutte – jeden z těch, který určuje který názor je správný.

Maďarsko bude jen rádo, žádná diktatura a nesmyslná nařízení z tohoto pofiderního spolku jménem EU a klidně bych se rád připojil k Maďarům. CZexit a zrušit nesmyslný Schengen.

Bruselská sběř se zuřivě vrhla na Maďarsko kvůli prosazování zvrhlých zákonů. Způsobem jak tak učinila se zatím nejvýrazněji odkopala a ukázala jak si představuje "demokracii" v praxi. Pozitivní je, že si tím zatloukla další hřeb do vlastní rakve, silný, ručně kovaný.

Každý si představuje svobodu po svém. V Holandsku – marihuana a prostituce v centru města ve výkladech. K tomu máme již také blízko, neboť karneval podivností v Praze placených radnicí je první krůček k nizozemské svobodě.
Nelíbí se mi, když někdo určuje jinému, co má dělat a co si má myslet.

Stanovisko VOLNÉHO BLOKU
  • VOLNÝ BLOK bude prosazovat listinu základních práv a svobod; tedy i právo na jinou sexuální orientaci.
  • VOLNÝ BLOK bude podporovat tradiční rodinu: mámu, tátu a děti. Dětem bude zprostředkovávat tradiční rodinné hodnoty.
  • VOLNÝ BLOK bude usilovat o vystoupení z EU. Nechceme diktát Bruselu.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok