Lipovská v ráži: Ne povinnému čipování lidí. Konec vlastnictví bytů cizinci. Česká půda do rukou Čechů.

2021-10-01 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Kandidátka Volného bloku do Sněmovny Hana Lipovská prozradila, co obdivuje na lídrovi celého Volného bloku Lubomírovi Volném, co jí vadí na očkování proti nemoci covid-19 a nakonec vysvětlila, kdo by měl vlastnit českou půdu.

Ekonomka Hana Lipovská v rozhovoru s Čestmírem Strakatým pro Reflex.cz prohlásila, že do Poslanecké sněmovny chtěla kandidovat poté, co zjistila, že sama v Radě ČT jako členka tohoto orgánu mnoho nezmůže. Rozhodla se proto kandidovat za Volný blok nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Vede kandidátku v Pardubickém kraji.

Je přesvědčena, že šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš do voleb nechce odvolat z ČT generálního ředitele Petra Dvořáka. Lipovská je bytostně přesvědčena, že Dvořák zůstává se střetu zájmů v kauze společnosti GOPAS a pochybil, když tento střet zájmů nenahlásil. Je o tom přesvědčena, ač si to nemyslí ani policie, ani státní zastupitelství.

A proč kandiduje právě za Volný blok?

„Je to jediná politická strana, ve které jsem zaprvé měla možnost vytvořit politický program, což je pro mě nejdůležitější, a za druhé je to jediná politická strana, která se zaštiťovala pouze heslem svobody. Jinými slovy, nezačala dělat různé kličky a ústupky směrem k liberální demokracii. Je to strana, která se hlásí čistě k demokracii. Je to jediná strana, která chce bez kliček vystoupit z EU,“ zdůraznila Lipovská s tím, že za úhybnou kličku považuje i pořádání referenda o vystoupení z EU.

Na Lubomíru Volném oceňuje, že jako lídr Volebního bloku jezdí od obce k obci a mluví s lidmi, což neumí každý.

V programu Volného bloku se Lipovská hlásí i k vyhlášení zákazu povinného čipování občanů, jelikož podle Lipovské hrozí, že by to mohlo nastat. Velké korporace by podle ní mohly tlačit na své zaměstnance, aby se nechali očipovat ve jménu snazšího pohybu po velkých firemních areálech.

Pozornost věnovala i očkování proti covidu.

„Víme, že problém očkování je dneska problém ekonomický, politický a částečně ještě medicínský,“ uvedla Lipovská s tím, že podle ní probíhají lékařské pokusy na lidech, protože vakcíny využívané proti nemoci covid-19 nejsou plně schváleny. Lékaři se podle Lipovské neshodnou ani na tom, zda očkovat těhotné ženy, případně ve které fázi těhotenství.

Zkrátka a dobře, Lipovská je přesvědčena, že se lidé nechávají dobrovolně očkovat, aniž by měli o vakcíně, kterou si pouští do těla, všechny informace. A za této situace je ve Francii po zdravotnících požadováno, aby se nechali očkovat povinně, což je podle Lipovské zcela nepřijatelné. „Já chci, aby se každý mohl zcela svobodně rozhodnout, zda se chce či nechce nechat očkovat,“ zdůraznila.

Stejně tak ale podle svých vlastních slov odmítá projevy urážek a násilí proti zdravotníkům, kteří očkování nabízejí. „Mně samozřejmě vadí jakékoli projevy násilí,“ zaznělo od Lipovské. „Můj postoj je, že násilí je špatné," zdůraznila ještě. Členové Volného bloku se ale podle ní násilností nedopouštějí, neboť byli poučeni, že se musí v každé chvíli chovat jen a pouze slušně a nenásilně.

Jak na bydlení

Stranou její pozornosti nezůstala ani bytová krize EU. Podle Lipovské je třeba omezit možnosti cizinců investovat do bytů v Česku. Jako autorka ekonomické části programu Volného bloku je bytostně přesvědčena, že takováto regulace je plně v souladu se svobodou trhu, protože nákupy zahraničních investorů trh s bydlením pokřivují.

Vedle toho Lipovská požaduje, aby českou půdu drželi v rukou čeští občané. „Země má usilovat o to, aby půda byla držena českými vlastníky. Především jedinci a nikoli oligarchickými skupinami, které k této půdě nemají vztah,“ zdůraznila Lipovská.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-10-01

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok