Lékařce hrozí osm let vězení za vyjádření proti vakcinaci

2021-07-28 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Policie obvinila z šíření poplašné zprávy pražskou lékařku Ivetu Křížovou. Na internetu i v dopise určeném některým veřejným činitelům mimo jiné psala, že lidé po očkování proti covidu-19 hromadně umírají. Lékařce hrozí až osm let vězení. Proti obvinění zatím nepodala stížnost, podle serveru se to ale dá očekávat.

Trestní oznámení na lékařku Ivetu Křížovou podal v únoru šéfredaktor „fact-checkingového“ serveru Manipulátoři Jan Cemper kvůli tomu, jakým způsobem veřejně informovala o očkováním proti covidu-19. Případ převzala pražská kriminálka a šetřila jej kvůli podezření z šíření poplašné zprávy, nyní lékařku obvinila.

„Trestní stíhání bylo zahájeno 14. července pro zločin šíření poplašné zprávy. Jde celkem o šest skutků, které se nesou v podobném duchu. Tedy zveřejnění různých tvrzení typu ‚zastavme vakcinační holokaust‘ anebo příspěvek o úmrtí poloviny pacientů z domova důchodců,“ řekla Právu šéfka Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanka Valsamisová, jejíž podřízení případ dozorují.

Obvinění se podle Práva zřejmě mj. týká článku s názvem „Hromadná úmrtí po vakcinaci na Covid v Ostravě, otevřený dopis poslanci Volnému“. V příspěvku adresovanému zákonodárci Lubomíru Volnému lékařka mimo jiné píše, že jde o „podvodnou kriminálně vykonstruovanou údajnou pandemií zvanou Covid“.

Stíhání by se mělo týkat i dopisu, který Křížová poslala na Nejvyšší státní zastupitelství, šéfovi České lékařské komory Milanu Kubkovi, tehdejší hlavní hygieničce Jarmile Rážové a oslovuje také starostu Jindřichova Hradce Jana Mlčáka.

Dopis je nadepsán „Zastavme vakcinační holocaust – pište starostům a ředitelům nemocnic“. Uvádí v něm, že „vakcinace proti Covid 19 jsou pokusy na lidech a zločin proti lidskosti“. „Na toto bylo podáno trestní oznámení a věcí se zabývá kriminální policie, jako i případy hromadných úmrtí po vakcínách zejména v domovech pro seniory. (...) Důrazně Vás žádám, abyste tuto vakcinační genocidu a zločin proti lidskosti okamžitě zastavil,“ psala tehdy Křížová v dopise starostu Mlčákovi.

Za šíření poplašné zprávy by hrozily maximálně dva roky vězení. Jelikož se ale většina výroků objevila v době nouzového stavu, viní policie Křížovou v nejpřísnějším odstavci, kde je uvedeno „spáchá-li čin za stavu ohrožení státu“. V takovém případě může u soudu dostat trest v rozmezí od dvou až do osmi let vězení, upozorňuje Právo.

Zdroj: echo24.cz, 2021-07-21
Zdroj: novinky.cz, 2021-07-21

Jaké řešení má VOLNÝ blok?
 • VOLNÝ blok je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ blok je pro plnou informovanost pacientů před jakýmkoli lékařským postupem či zákrokem.
 • VOLNÝ blok je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ blok přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.
 • VOLNÝ blok zajistí osvědčené kvalitní přípravky pro každého (Budesonid, Imunor, Ivermektin, Isoprinosine a další).

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok