Konspirace? Ne, realita! VOLNÝ blok měl o občanech dvojí kategorie pravdu!

2021-07-24 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Nadřazenost očkovaných, která se chystá ve Francii, může podle některých občanů vyvolat občanskou válku. Lidé tak komentují jednání francouzského parlamentu, který chce neočkované masivně znevýhodnit.

Občané na sociálních sítích poukazují na to, že nedávné „konspirační“ teorie ohledně povinnosti očkování se mění v realitu. A srovnávají to s totalitním režimem. Píší například: Je to dobrovolné, ale běda tomu, kdo v průvodu nebude. Tolik hlas českého Facebooku k článku Echo24, který přinášíme níže.

Upozorňujeme, že pouze VOLNÝ blok, bez ohledu na represe, protestuje proti covidové mafii.

Levicový deník La Liberation citoval 23. 7. 2021 nejmenovaného „poradce důležitého ministra,“ který ve středu při debatě v parlamentu prohlásil:

„Chystáme se zavést de facto izolaci pro lidi, kteří nebyli očkováni… Bude to nadřazenost očkovaných a život na ho.no pro neočkované.“

Výrok vzbudil ve Francii značné emoce.

Návrh zákona o prodloužení platnosti zdravotního pasu a povinném očkování ošetřovatelů dostal zelenou od poslanců v noci ze čtvrtka 22. na pátek 23. července. Tváří v tvář zdravotní situaci francouzský premiér Jean Castex varoval v úterý 20. července Francouze slovy: „Naši zemi čekají těžké časy.“ Bylo to poté, co oficiální údaje vykázaly 22 000 případů nákazy za 24 hodin, tedy týdenní nárůst o více než 150 %.

Podle zákona mohou obyvatelé vstupovat do řady veřejných prostor, jako jsou restaurace, kluby, bary, nebo cestovat po železnici se zdravotním digitálním pasem. Například při vstupu do restaurace se musí člověk pasem prokázat, ale musí si rovněž naskenovat QR kód příslušní restaurace.

Tento pozměňovací návrh předložil poslanec Christophe Blanchet:

„Zdravotní průkaz má dvě fáze: ukážu svůj QR kód ověřený osobou zařízení a druhá fáze: musím naskenovat QR zařízení potvrdit, že jsem v tomto zařízení.“

Naskenování QR kódu vyžaduje stažení aplikace TousAntiCovid, která se poté postará o varování všech lidí, kteří byli například v dané restauraci poté, co by se ukázalo, že jeden ze zákazníků byl následně pozitivní.

Poslanci navíc v pozměňovacím návrhu zpřísnili tresty pro lidi, kteří by tento QR kód neskenovali.

Drastická pokuta činí 15 000 EUR nebo i roční trest odnětí svobody.

Ve Francii také začala tento týden platit povinnost prokázat se zdravotním pasem při návštěvě kin, muzeí, sportovišť a všech míst, kde je více než 50 lidí, tedy ještě před přijetím zákona parlamentem v noci na pátek. Pas obsahuje potvrzení o očkování, prodělání nemoci covid-19 nebo negativním testu na koronavirus. Od 1. srpna 2021 bude podmínkou i pro návštěvu restaurace nebo obchodního centra. Zavedení pasů po celé Francii vyvolalo protesty, ale také vlnu zájmu o očkování.

Nyní má zákon Senát, ale opoziční poslanci chtějí normu poslat k Ústavní radě, obdobě ústavního soudu.

Zdroj: echo24.cz, 2021-07-23

Výzva VOLNÉHO bloku

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok

Výzvy a oznámení

AKCE volného bloku