Komu slouží politická garnitura? Komu je oddána?

Jak uvažuje bruselským byrokratům oddaný politik? Čí blaho mu je nejbližší? Kdo ho platí a komu posluhuje? Koho si lidé volí, aby je obelhával a předhazoval k ožebračení?

Co na to Volný blok? Vládě i Parlamentu byl Volným blokem předložen Ekonomický plán zpracovaný národohospodářkami Janou Bobošíkovou a Hanou Lipovskou. Ten byl předložen i voličům v parlamentních volbách 2021. Nabízí cestu k oddlužení státu – nás, jeho spolumajitelů do roku 2030. Nikdo se cestou úspor nevydal, politici rozšiřují státní správu a sní o miliardách z EU. Miliardy máme v tuzemsku, jen si je necháme vyvádět do zahraničí, nebo nevybíráme spravedlivě daně. Někdo platit musí, jiný ne. Daňové úlevy pro velké korporace a spřátelené firmy jsou českou specialitou. Jejich škrtnutí by okamžitě přineslo 380 mld. korun do rozpočtu.

-pv-

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Pobočník Pekarové: Chudším bude draho. Ale EU nám nabízí stovky miliard!

Senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin své spoluobčany na počátku nového roku varuje, že všechny čeká nelehký rok. Přičítá to i nezodpovědné politice předchozí vlády Andreje Babiše (ANO). V Evropské unii naopak vidí možnosti, jak lidem pomoct.

Čechy, Moravany a Slezany čeká nelehký rok. Ceny všeho včetně energií letí vzhůru.

„Samozřejmě vidím, jak stoupá inflace, jak letí nahoru ceny energií, jak se spousta firem potácí na hranici existence. Je to i dědictví nezodpovědné vlády Andreje Babiše, který rozhazoval v době, kdy rozumné země šetřily na horší časy. Vím, že se prodražuje běžný život spoustě rodin, že hodně lidí se bude potýkat s příliš vysokými náklady na energie, vysokými nájmy i cenami potravin,“ napsal senátor na facebooku.

Přesto Czernin chce zůstat optimistou a věří, že vláda Petra Fialy udělá maximum pro to, aby situaci napravila a pomůže těm, kteří to budou potřebovat. Pomocnou ruku nám podle Czernina podává i Evropská unie.

„Taky je ale jasné, že v tom nejsme sami. Evropská unie nám nabízí stovky miliard korun ve Fondu obnovy. To je výzva na zavedení nových technologií, inovací, které vykopnou naše firmy na světovou špici. Jsme pyšní na zlaté české ručičky, tak jen nemontujme, ale vynalézejme, vyrábějme! To přinese do naší země peníze a dobře placenou práci,“ pokračoval Czernin.

Evropský Green Deal je podle něj výzvou, kterou je třeba využít. Občany, kteří mají z Green Dealu obavy, uklidňoval, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. A nakonec zdůraznil, že ze současné krize vyjde Česko opět silnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *