Koho doopravdy „osvobozovali“ Američané v pětačtyřicátém?

Co potvrzuje dopis, respektive radiogram, který 30. dubna 1945 odeslal německý státní ministr pro Čechy a Moravu Karl Hermann Frank? Kdo stál v pozadí organizování „Pražského“ a dalších květnových povstání? Utajovaná fotografie, která se nesměla 75 let publikovat v Čechách! Nejednou jsme v našich pořadech na Midgardu upozorňovali na stálou dezinterpretaci skutečného poslání Americké armády při osvobobování západních Čech. Ve skutečnosti šlo o koridor bezpečného odsunu vojáků Wehrmachtu a jednotek SS, pracovníků gestapa a jeho udavačů včetně citlivých a důležitých dokumentů.

Adresátem byl říšský ministr vnitra a velitel SS Heinrich Himmler. Jeho sdělení bylo prosté – Frank se snažil o vyjednání poskytnutí ochrany ze strany západních Spojenců pro území Čech. Tím by snad měl šanci zachránit pět milionů Němců před Rudou armádou.

Součástí bylo varování před „bolševickým chaosem“ a konstatování, že už sama říše nemůže protektorát „ochránit“. Záměrem souvisejícím bylo vytvořit a posílit rozpory mezi spojenci, aby území protektorátu neosvobodila Rudá armáda.

Depeši zachytila britská tajná služba, která ji postoupila svým nadřízeným. Tím se s velkou pravděpodobností dostala až ke generálovi Dwightu Eisenhowerovi, který se na její obsah odvolal v jednom z rozhovoru v Remeši (5. května 1945).

Tehdy svým spolupracovníkům popsal, že se Němci snaží využít situace v Čechách a potvrdil, že záměrem je vyvolání roztržky mezi západními a východními spojenci a tím si vynutit postup amerických vojsk do nitra Čech.

Zdroj: irozhlas.cz |

3 komentáře

  1. Ano věřím tomu. Četl jsem knihu a i ji vlastním nazev Naciste ve službách CIA.Kde se píše jak USA odvaželi válečné zločince z Německa do USA a Argentiny kde válečným vědcům a vývojářům zbraní dávali novovou identitu, aby mohli pracovat pro USA.

  2. Tohle mi říkal už můj otec. A Hitler možná dožil v klidu někde v Argentině, nebo někde jinde……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *