Ke stažení: VOLNÝ blok jako jediný vyrovná rozpočet a do roku 2030 oddluží českou ekonomiku.

2021-09-09 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Vedle hnutí ANO a ČSSD pro rapidní zadlužování české ekonomiky hlasovalo během roku 2020 také hnutí SPD, zástupci koalice SPOLU i koalice Pirátů a STAN a poslanci hnutí Trikolora. Všechny parlamentní strany bez výjimky pak zvedaly ruce pro covidové navyšování výdajů, které nebylo možné pokrýt jinak než zadlužením budoucí výroby. Všechny parlamentní strany tak rozhodly o tom, že jsme během lockdownů projídali nejen obědy, ale také třeba vzdělání a lékařskou péči pro naše děti.

A všechny strany bez výjimky nabízejí dětinsky hloupá řešení. Koalice SPOLU hrdě hlásá, že sníží deficit o sto miliard korun. Přeloženo do češtiny: ODS, lidovci a TOP 09 chtějí naši ekonomiku zadlužit o dalších 276,6 miliard korun. Piráti a Starostové slibují vyrovnaný rozpočet do roku 2025. Přeloženo do češtiny: dluh za vlády Pirátostanu by rostl nejméně další čtyři roky.

V předvečer prvního lockdownu v roce 2020 byl státní dluh české ekonomiky 1613,19 miliard korun. Dnes činí 2219,36 miliard, do konce roku 2021 překročí podle odhadů ministryně financí 2500 miliard a v roce 2023 má být tři biliony korun. Pro představu: za pouhé tři roky se dluh zvýší tak, jako předtím za celých třináct let. Jestliže před koronou připadal na jednu rodinu průměrně půlmilionový státní dluh, v roce 2023 to má být zhruba 1,1 milionu.

Zadlužovali všichni, oddlužit neumí a nechce nikdo, kromě VOLNÉHO bloku.

VOLNÝ blok jako jediný vyrovná rozpočet a do roku 2030 oddluží českou ekonomiku!

Stáhněte si PDF: VOLNÝ blok – veřejné finance 2022

Návrh rozpočtu VOLNÉHO bloku vychází z prosté skutečnosti, že stát nemá žádné vlastní peníze. Každá koruna, se kterou hospodaří, je korunou občanů České republiky. Platy byrokratů nesmějí převyšovat mzdy v produktivní sféře. Povinností vlády je proto hospodařit s péčí řádného hospodáře a s plnou odpovědností vůči našim předkům, jejichž dědictvím naše země je, a vůči příštím generacím, kterým ji musíme předat v lepším stavu. Základním principem rozpočtové politiky VOLNÉHO bloku je proto nulový státní dluh a nulový schodek státního rozpočtu.

VOLNÝ blok do roku 2030 sníží státní dluh z dnešních 2,2 bilionů korun na nulu. Dosáhneme toho pomocí následujících opatření na straně příjmů i na straně výdajů.

VOLNÝ blok – veřejné finance 2022, PDF
Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok