Kdo (ne)má bezpečnost našeho státu opravdu na prvním místě? Budete překvapeni!

2021-08-11 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Bezpečnost státu má být na prvním místě. Ale je to tak opravdu? Jak je to v Polsku a Litvě? Mají na hranici tisíce nelegálních migrantů. Brusel ani vláda ČR nekonají. Recept na řešení migrace má Volný blok. ABY BYLO JASNO.

Nelegální migraci nevyřeší ani sankce, ani deky, ani neschopné eurounijní špičky, ale odvaha jednat. Proto VOLNÝ blok přichází s vlastní migrační politikou naprosto odlišnou od Bruselu a Babišovy vlády.

Základem je prevence.

Preventivní opatření Volného bloku nebudou stát náš rozpočet ani korunu navíc, právě naopak:

 1. Zachováme sice bezvízový režim s členskými státy Evropské unie, ale obnovíme ochranu hranic a hraniční kontroly.
 2. Zpřísníme podmínky pro přijímání i legálních migrantů.
 3. Nebudeme se připojovat k bruselským sankcím proti dalším zemím – poškozují především české podniky a české zaměstnance, problémy pouze vytvářejí a neřeší je.
 4. Nepřipustíme existenci politického islámu. Ústavně proto vyloučíme politický islám ze vstupu do soutěže politických stran, abychom nemuseli podobná opatření dělat vynuceně za tři roky tak, jako dnes Kurzova vláda ve Vídni.
 5. Přijmeme zákon o ochraně České republiky před skrytým zahraničním vlivem, aby bylo jasné, kdo a za čí peníze chce u nás umísťovat nelegální migranty.

Vzpomínáte, jak nám politici tvrdili, že nás Evropská unie ochrání před nelegální migrací? A jak my, kteří léta říkáme, že Brusel není schopen ochránit ani sám sebe, natož členské státy, jsme byli uráženi a vysmíváni? Tak tuto „ochranu“ z Bruselu si teď plnými doušky užívá Litva. A pozor: i sousední Polsko.

Migranti k nim proudí přes Lukašenkovo Bělorusko jako na korze. V Litvě bylo letos zadrženo už přes 4000 nelegálních migrantů z Afghánistánu, Kamerunu, Iráku a Sýrie. Je to čtyřiapadesátkrát víc než v loňském roce. A v Polsku zadržela pohraniční stráž počátkem srpna za pouhé dva dny více nelegálních migrantů než loni za celý rok.

Jaká je reakce na tento příliv migrantů? Občanům se to samozřejmě nelíbí, ale o tom se nepíše. A politici? Ti litevští potichu staví žiletkový plot. A nikdo jim na rozdíl od Orbánova plotu nic nevyčítá. Začátkem července 2021 vyhlásila Litva dokonce nouzový stav. Bylo to den poté, kdy zachytila na svých hranicích sto padesát nelegálních migrantů za jeden den, což je dvakrát více než loni za celý rok.

Pojďme k našim sousedům, do Polska. Za červenec 2021 bylo na polské hranici s Běloruskem zadrženo 242 nelegálních migrantů z Afriky a Blízkého východu. Což je dvakrát tolik než loni za celý rok. Polsko, se kterým naše země sousedí, tak hovoří o hybridní válce ze strany Běloruska. A víte, kdo za to, že do Evropské unie míří nelegální migranti z Afriky a Blízkého východu může? Nikoliv špatně střežená eurounijní hranice. Nikoliv nesmyslný Schengen, ve kterém se státy ochrany své hranice dobrovolně vzdaly. Nikoliv vítací politika Německa. Ale běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Ten do Evropské unie nelegální migranty posílá, aby vyvinul politický tlak. Alespoň to tvrdí unijní špičky, polský premiér a litevská premiérka. Namísto toho, aby se radovali, že jejich země přicházejí kulturně obohatit afričtí doktoři a inženýři, žádají Evropskou komisi a všechny členské státy Evropské unie, tedy i Českou republiku, o praktickou a politickou podporu při řešení přílivu migrantů.

A odpověď Bruselu? Veskrze „akční“! Ministři vnitra Evropské unie se mimořádně sejdou. A víte kdy? 18. srpna. A budou jednat o nárůstu nelegálních hraničních přechodů z Běloruska do členských zemí Evropské unie. A Česká republika? Poskytla Litvě 20 stanů, 100 lůžek, 500 dek, 20 topidel a 500 spacích pytlů. Ministr zahraničí Babišovy vlády sdělil, že Unie by měla zavést další sankce proti Lukašenkovu režimu. O tom, co dělá česká vláda na ochranu našich hranic před nelegální migrací, nezaznělo ani slovo!

Pro VOLNÝ blok je bezpečnost občanů na prvním místě

Víme, že nelegální migraci nevyřeší ani sankce, ani deky, ani neschopné eurounijní špičky, ale odvaha jednat. Proto přicházíme s vlastní migrační politikou naprosto odlišnou od Bruselu a Babišovy vlády. A jejím základem je prevence. Jak tedy zastavíme nelegální migraci? Na rozdíl od Polska a Litvy nebudeme čekat, až problém budeme muset řešit uprchlickými tábory a žiletkovým plotem, ale přijmeme preventivní opatření.

VOLNÝ blok: 5 bodů pro ochranu našeho státu

1. Zachováme sice bezvízový režim s členskými státy Evropské unie, ale obnovíme ochranu hranic a hraniční kontroly. Koronavirová pandemie nám ukázala, že uzavřít hranice umíme během několika málo hodin.

2. Zpřísníme podmínky pro přijímání i legálních migrantů.

3. Nebudeme se připojovat k bruselským sankcím proti dalším zemím – poškozují především české podniky a české zaměstnance, problémy pouze vytvářejí a neřeší je.

4. Nepřipustíme existenci politického islámu. Nechceme se vydat cestou Rakouska, Nizozemska, Belgie nebo Francie a nedopustíme vznik No-go zón. Ústavně proto vyloučíme politický islám ze vstupu do soutěže politických stran, abychom nemuseli podobná opatření dělat vynuceně za tři roky tak, jako dnes Kurzova vláda ve Vídni. Neumožníme pronikání prvků práva šaría a islámského bankovnictví do českého finančního systému a do naší společnosti.

5. Přijmeme zákon o ochraně České republiky před skrytým zahraničním vlivem, aby bylo jasné, kdo a za čí peníze chce u nás umísťovat nelegální migranty. Tato preventivní opatření nebudou stát náš rozpočet ani korunu navíc, právě naopak. A zároveň nijak nepoškodí ekonomickou, vědeckou nebo kulturní spolupráci s naší zemí.

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Proto volte VOLNÝ blok!

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok