Je Tomio Okamura krysa nebo podvodník, když v tisku otevřeně lže o Volném bloku?

2021-10-01 | Odhalení

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura rád hovoří o lhářích a podvodnících. Vidí je všude kolem sebe, ale občas se lhářem a podvodníkem stane sám.

V květnu tohoto roku pražský vrchní soud pravomocně rozhodl, že se Okamura musí omluvit za svůj výrok o webu HlídacíPes.org (ZDE), který označil za „podvodný“, v únoru obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že se předseda SPD musí omluvit za prokazatelnou lež (ZDE), že lidovci Zdechovský a Svoboda hlasovali v europarlamentu pro uvalení sankcí na Českou republiku kvůli migrantům.

V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes Okamura řekl, že se neobává, že by mu vinou podobných programů VOLNÝ Blok odčerpal hlasy, protože:

„Pan Volný nenavrhl ve Sněmovně ani jeden zákon, jeho účast ve Sněmovně byla padesát procent, přitom bral plný poslanecký plat. Tak nevím, z čeho dedukujete, že pan Volný má nějaký program.“

Jaká je realita?

Podívali jsme se na statistiky publikované Poslaneckou sněmovnou.

Poslanec Lubomír Volný navrhl za volební období 14 zákonů (ZDE), dva z nich byly Sněmovnou přijaty (druhý poslanec VOLNÉHO Bloku Marian Bojko navrhl 20 zákonů, přijaty byly čtyři).

Na rozdíl od svého někdejšího stranického šéfa přišel s 13 písemnými pozměňovacími návrhy (ZDE), Okamura jich podal pouze 5, poslední už v roce 2020.

A jak je to s docházkou do Sněmovny?

Navzdory tomu, že během lockdownu jednala Sněmovna v jen polovičním obsazení, účastnil se poslanec Volný 65 % všech hlasování (ZDE), Marián Bojko 70 % hlasování. Tedy žádná 50% absence, jak lže Okamura.

Pro srovnání, Okamurův poslanec Kobza chyběl na 40 % všech hlasování a poslankyně Jana Levová chyběla dokonce na 68 % všech hlasování.

Poslanec Volný na posledním jednání Sněmovny řekl: „Tomio, ty nejsi krysa“. Nevíme, zda Tomio Okamura je nebo není krysa, ovšem pravdu voličům v novinovém rozhovoru prokazatelně neříká. Zda bude Lubomír Volný vymáhat omluvu soudní cestou se nám zatím nepodařilo zjistit.

Zdroj: Petr Brandtner, parlamentnilisty.cz, 2021-10-01
Foto: CNN Prima News, Tomio Okamura v předvolební debatě na CNN Prima News.

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok