Jana Volfová: Lidovci svým ano sňatkům homosexuálů vyměnili Krista za mamon

2021-09-20 | Volby, Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Mgr. Jana Volfová, jedna z nejvýraznějších tváří Volného bloku, promluvila například o Mariánu Jurečkovi, který v minulém týdnu nejprve věřící voliče potěšil, aby poté svá slova vzal zpět.

Paní Volfová, je o vás známo, že jste věřící katolička. A jak se jako věřící člověk a zároveň jedna z nejvýraznějších tváří Volného bloku díváte na veletoč předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky v koalici SPOLU v názoru na homosexuální sňatky?

Víte, já velmi často jezdím s naším Volňáskem (volebním autobusem) a v těchto dnech jsem jezdila po Vysočině a Zlínsku. Tam ke mně přicházeli věřící lidé a byli velmi smutní z toho, jak do té doby „jejich strana“ ustupuje ze základních principů víry i církve. Slyšela jsem na počátku, jak se konečně ten Jurečka pochlapil, když jednoznačně odmítl sňatky homosexuálů. Tuto radost pak vzápětí vystřídalo obrovské zklamání, když obětoval ve prospěch postů pro koalici SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) klasickou rodinu. Poklonil se zlatému teleti, pro koryto klidně zapřel i víru, vyměnil Krista za mamon. To nejsou moje slova, to jsem mnohokrát slyšela u autobusu. Pro mě osobně je to o to horší, že mě biřmoval kardinál Tomášek, kterému církev dodnes vděčí za to, že ji provedl těžkým obdobím normalizace i revolučním rokem a udělal z ní nesmírnou morální oporu celého národa. Jsem přesvědčena, že by ty dnešní funkcionáře lidovců vypráskal z chrámu.

Lidová strana byla za první republiky známa tím, že udělala jakýkoliv kompromis, jen aby se udržela jako součást vládní koalice. Nepokračuje tedy vlastně současná KDU-ČSL v této tradici?

Bohužel je tomu tak, už msgre. Šrámek vyměnil udržení ve vládě za zrušení tří mariánských svátků a zemského svátku Jana Nepomuckého. A v tomto duchu se nesla politika KDU-ČSL celou její historií. Je vidět, že lidovecké „zásadní, nekompromisní, definitivní“ MOŽNÁ je největším dědictvím a hodnotou téhle strany.

Znamená to, že vlastně lidovci už úplně popřeli své kořeny a z křesťanských základů v jejich programech nezůstalo nic?

Chci doufat, že snad ještě něco zůstalo, ale bojím se, že je to jen moje víra a pokora k Bohu, proč se o tom snažím sama sebe přesvědčit. Nechci se dožít toho, že pan předseda Marian Jurečka pod tlakem TOP 09 zruší i poslední hranici, kterou prostě křesťan nemůže překročit, a to je ochrana života jako Božího daru, a že se stejnou lehkostí jako sňatky homosexuálů připustí eutanázii. Už teď nemá tahle strana se skutečnou vírou moc společného, ale pak by se stala jen definitivní schránkou na koryta svých funkcionářů. Stejně to cítí i tradiční lidovečtí voliči a přicházejí k našemu autobusu, aby nám řekli, že jsme pro ně alternativou, a letos tedy dají hlas nám. Pro mne osobně to znamená nesmírný morální závazek do budoucnosti. Závazek lidem, pro něž je opravdová víra nejdůležitější součástí života, nezklamat je.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-09-19

Mgr. Jana Volfová, volební lídr a předsedkyně Volného bloku, Středočeský kraj.

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok