Jana Bobošíková: „Nazvali protestující občany lůzou. Novináři, politici z TOP 09!“ Brusel, neziskovky na školách, očkování…

2021-07-26 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Útoky na český průmysl, právní stát i svobodu slova. Přihlížení řádění neziskovek, torpédování zahraniční politiky a žádná obrana jaderné energetiky. Jana Bobošíková, prezidentka Institutu svobody a demokracie, bývalá europoslankyně a televizní moderátorka se znovu rozhodla kandidovat ve volbách, a to za VOLNÝ blok, protože takové politické lhostejnosti prý nelze čelit jinak než politicky. A za svobodu se musí bojovat stále.

Co se týká ochoty Čechů respektovat vládní omezení kvůli koronaviru, zdá se, že polevuje. Už minule jste mi řekla, že Češi začínají konečně trochu „švejkovat“ a tak se bránit proti neoprávněným nařízením vlády. Vnímáte nějakou změnu v postoji Čechů?

Vnímám jasnou změnu. Politici se začali bát rozhořčených občanů. A občané zvedají hlavu. Začínají se mnohdy nesmyslným, necitlivým a totalitárním omezením aktivně bránit. Řada renomovaných právníků vydává veřejně přístupná stanoviska o nezákonnosti některých vládních opatření, soudy mnoho opatření zrušily. A občané si také uvědomují, jak lze prostřednictvím opatření zahalených do pandemie zásadním způsobem ovlivnit jejich životy, ubrat jim svobodu a třeba i umožnit manipulaci s volbami. Nedávná červencová demonstrace na Malostranském náměstí před Poslaneckou sněmovnou v Praze je toho jasným důkazem. Byla jsem na místě a viděla odhodlání lidí nenechat si svobodu sebrat a bojovat o ni nejen pro sebe, ale zejména pro své děti. Byli tam a demonstrovali ne proti něčemu, ale za něco.

Někteří novináři nebo politici, například z TOP 09, nazvali protestující občany lůzou. Pochopila jsem, že z občanů, kteří zvedají hlavu, mají současní politici obrovský strach. Kdyby se většina politiků nebála příznivců odvážného poslance Lubomíra Volného, nemohl by si přece předseda Sněmovny Radek Vondráček dovolit nechat vypnout kamery, aby občané neviděli, jak demokraticky zvoleného poslance Lubomíra Volného vyvádí pět pracovníků ochranné služby. A pozor, vyvádějí ho za to, že mlčel! Na protest proti možné manipulaci s volbami. A ostatní poslanci? Dělají, že nevidí a mlčí. To není svoboda a demokracie, ale prvek nesvobody a totality.

A pochopitelně, velkým tématem je očkování, nyní se dostalo A pochopitelně, velkým tématem je očkování, nyní se dostalo na výzvy k očkování dětí, ale také na zmínky o očkováním povinném, jinak budou mít ti „neočkovaní“ na svědomí další vlnu nákazy, třeba na podzim. Jak se díváte na případné povinné očkování?

Jsem zásadně proti povinné vakcinaci neprověřenými vakcínami. Jsem ráda, že premiér Andrej Babiš, evidentně pod tlakem veřejnosti a několika odvážných poslanců, před povinnou vakcinací couvl. Pokud jde o vakcinaci, trvám na dodržování Rezoluce parlamentního shromáždění Rady Evropy, která říká, že: státy musejí zajistit, aby občané byli informováni o tom, že vakcíny nejsou povinné, že státy musí zajistit, že nikdo nebude diskriminován proto, že není očkován, a že státy musí poskytovat transparentní informace o bezpečnosti a možných vedlejších účincích vakcín. Ráda bych také upozornila, že odpůrci povinné vakcinace rozhodně nejsou sami. Například na sousedním Slovensku protestuje proti povinné vakcinaci řada soudců, advokátů a lékařů a tvrdí, že tlak politiků na proočkovanost je nehorázná a nebezpečná propaganda.

Argumentují přitom čísly. Například, že podle amerického Úřadu pro kontrolu a prevenci nemocí zůstává 27 procent plně očkovaných lidí nadále přenašeči covidu. Na Seychelách, které jsou nejproočkovanější zemí na světě, nákaza covidem opětovně propukla. A přitom třetina nakažených byla plně očkovaná. Podle kanadských vědců může vakcína společnosti Pfizer poškodit srdce a kardiovaskulární systém, vytvářet krevní sraženiny a působit na nervovou soustavu. Izraelské ministerstvo zdravotnictví zjistilo, že záněty srdečního svalu se objevily hlavně u mladých mužů po podání druhé dávky vakcíny Pfizer.

Pokud jde o děti, jsou informace ze světa alarmující. Podle Evropské lékové agentury - ona známá EMA, o kterou se politici tolik opírají - u vakcíny určené pro děti od 12 let není znám její vliv na šíření covidu. A také není známo, do jaké míry mohou očkované děti virus dál přenášet. Dále – jako důvod pro plošné očkování dětí se uvádí jejich ochrana před výskytem syndromu multi-systémového zánětu. Realita je ale taková, že tento zánět se u dětí vyskytuje i po očkování. Zjistili to vědci z Izraele, ze Spojených států a z Velké Británie. Očkování dětí nedoporučují němečtí odborníci. A podle britských médií neschvalují očkování pro děti ani odborníci britské vlády. V Rakousku se proti očkování dětí experimentálními vakcínami, protože jiné k dispozici nejsou, postavilo 120 lékařů. A ptají se, na jakém vědeckém základě se děti, a koneckonců i dospělí, mají očkovat. A proti covidu-19 by se děti neměly očkovat ani podle Světové zdravotnické organizace s odůvodněním, že o vakcínách prostě nemáme dostatek informací.

Ve Francii vyšlo do ulic na sto tisíc lidí poté, co jednou ze změn zákona mělo být povinné očkování zdravotníků. Je známo, že Francie je zemí demonstrací. Domníváte se, že by stejně protestovali i Češi?

Poté, co vidíme, jak nesmyslná opatření ničí naše životy, sny a naděje včetně třeba možného úspěchu českých sportovců na Olympijských hrách, a jak tato opatření lámou charaktery zpět ke dvojí morálce, kdy se něco jiného říká doma a něco jiného mezi lidmi, pak si myslím, že 28. srpna na demonstraci Volného bloku na Letnou může přijít hodně občanů. Tisíckrát jsem slyšela: Nechám si to píchnout, ať mám pokoj od buzerace, snad to přežiju. Ale téměř jsem neslyšela: Nechám se bez obav vakcinovat experimentálním preparátem, protože mu věřím. Tak co chceme? Klid, vykoupený neprobádanými nežádoucími účinky, nebo zodpovědné občany, kteří se chrání, dodržují hygienická opatření a dbají o své zdraví?

Editor Seznam Zpráv Jan Stránský ve svém komentáři upozornil na slova biochemika Jana Konvalinky pro Český rozhlas, který řekl: „A teď je tady otázka. Etická, možná zčásti právní, určitě morální: Jestli kvůli lidem, kteří se vědomě a svobodně rozhodli, že se nenechají naočkovat, celou zemi zastavíme, protože se nám budou plnit nemocnice a budou umírat lidé. Lékaři musí poskytovat péči hlupákům, ignorantům i lidem, kteří jsou nezodpovědní.“ Sdílíte tyto obavy?

Nesdílím. Dnes je už prokázáno, že vakcinovaní lidé rovněž přenášejí virus, nejsou tedy neinfekční. A podle britského tisku dokonce umírá na covid víc těch, kteří vakcinaci podstoupili, než neočkovaných. Stále se dozvídáme nové a nové informace. Nelze se tomu divit, vakcíny jsou experimentální a léty neprověřené. O to víc by měl každý odborník vážit slova o nezodpovědných idiotech. Mohou to být naopak zodpovědní občané, kteří se nechtějí experimentální vakcínou nechat vyřadit z provozu nebo z možnosti plodit zdravé děti.

Ministerstvo zdravotnictví také zvažuje oddělovat testované a netestované děti. Ty netestované by měly ve třídách nosit roušku nebo například svačit a obědvat zvlášť. Je to krok správným směrem?

Ne. Je to krok segregační, který nemá oporu ani v českém, ani v mezinárodním právu. Jsme v kontaktu s právníky v zahraničí a konzultujeme, jak se lze proti takové nehoráznosti bránit.

Ozývají se varování, že s pandemií nejen lidé v České republice, ale i v dalších zemích přicházejí o svobodu a práva. Proti tomu zase jiní tvrdí, že jde jen o nutné kroky, aby se koronavirus nevymkl kontrole a nezahltil nemocnice. Nakolik podle vás trvale narušil koronavirus svobody a práva lidí?

Svobody a práva lidí nenarušil koronavirus, ale strach z něj a neschopnost přijmout smrtelnost člověka s pokorou jako fakt. Strach z budoucnosti a absence víry jsou živná půda pro totalitáře všeho druhu. Rozumný člověk ale nemůže uvěřit tomu, že povinné očkování experimentální vakcínou, oddělování nevakcinovaných dětí od vakcinovaných, zákazy, kontroly, příkazy a promiňte i buzerace jednoho občana druhým zlepší kvalitu života a přinese více svobody, tolik potřebné pro uvolňování tvůrčí energie lidí.

Umějí se Češi poté, co si ohledně omezování svobody užili za války i komunismu, dostatečně podobným snahám bránit?

Zatím ano. Ale musíme vydržet a mít na paměti, že tlak bude sílit. Svoboda se nedá koupit, demokracie se nedá nařídit. Musíme se za ně každodenně brát a nenechat se umlčet. Je to nepohodlné, ale je to jediná cesta. Jinak budeme jen přihlížet, jak úředníci z kulturního střediska zakazují vystupování umělců kvůli jejich názorům, jako se to stalo v případě zpěvačky a kandidátky Volného bloku Ilony Csákové. To už tady bylo! Jsem ráda, že si to Volný blok nenechal líbit a podal na příslušného novodobého kulturtrégra trestní oznámení pro diskriminaci při výkonu profese kvůli politickému názoru.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-07-25

Jaké řešení má VOLNÝ blok?
 • VOLNÝ blok postaví mimo zákon covid pasy, testy, vynucovanou experimentální vakcinaci a další totalitní opatření.
 • VOLNÝ blok vyvodí trestní odpovědnost všech příslušných osob!
 • VOLNÝ blok bude prosazovat listinu základních práv a svobod.
 • VOLNÝ blok nebude testovat bezpříznakové zdravé dospělé a děti.
 • VOLNÝ blok přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok