Jak má politik pracovat pro blaho své země a svých občanů

Politici, kteří vysvětlují občanům, co musí akceptovat, nebo za co zaplatí víc jsou neschopní a pouze politikaří. Srbský prezident Aleksandar Vučič se dohodl s Vladimírem Putinem na dodávkách plynu za luxusní cenu (v porovnání, za kolik momentálně nakupuje ČR) a šetří obrovské peníze! Politikaření našich ministrů platíme my všichni ze svých kapes! Nastal čas, abychom se ptali, proč se nedohodne česká vláda s ruským dodavatelem na stejném kontraktu?!

Co na to Volný blok? Vykreslování RF jako nepřítele, podporování protiruských sankcí a vymýšlení nepodložených kauz je součástí bruselského byrokratického diktátu, kterému naše vláda a politici podléhají. Důsledky takového stavu nás všechny stojí denně zbytečné peníze. Czexit je nevyhnutelnou podmínkou k nápravě vztahů a obnovení ekonomických vazeb s Ruskem. https://volnyblok.cz/nas-program/

Převzato: Sputnik.cz

Vučič uvedl, kolik Srbsko ušetřilo na plynu díky Rusku.

Smlouva s Ruskem o dodávkách plynu do Srbska za 270 dolarů (6 000 korun) na šest měsíců umožňuje oficiálnímu Bělehradu ušetřit 8,6 milionu dolarů (193 milionu korun) denně; Bělehrad plánuje koupit další 4 miliony krychlových metrů denně, řekl srbský prezident Aleksandar Vučič.

„Máme zajištěny dodávky 6 milionů metrů krychlových plynu denně. Nyní potřebujeme 10-12, za první čtyři měsíce spotřebujeme v průměru 9-10 milionů metrů krychlových denně. Těchto 6 milionů metrů krychlových dostáváme za 270 USD. A na burze dnešní cena, díky hloupým prohlášením různých politiků z Evropy, je nyní 1,7 tisíce a půjde ještě výš, tomu se říká TTF,“ řekl Vučič v TV Pink.

Poukázal na to, že cena, kterou platí Srbsko, je šestkrát nižší než cena na evropské burze.

„Představte si, že bych se o tom (v listopadu pozn.) s Putinem nedohodl a od 1. ledna bychom měli takovou cenu. Za 10 milionů metrů krychlových bychom platili 17 milionů dolarů, a tak my platíme něco přes 16 milionů,“ zdůraznil srbský prezident.

Připomněl, že generální ředitel státního podniku Srbijagaz Dušan Bajatovič poletí do Petrohradu, kde bude s vedením Gazpromu jednat o dalších objemech, protože Srbsko potřebuje 10 milionů krychlových metrů denně a v budoucnu 3 miliardy metrů krychlových plynu ročně.

„Uvidíme, v pondělí a v úterý se budeme bavit o tom, kolik zaplatíme od 1. ledna za další 4 miliony kubíků denně. Už jen díky současné smlouvě s Putinem jsme ušetřili… 8,6 milionu dolarů za 6 milionů metrů krychlových denně pro Srbsko,“ zdůraznil Vučič.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *