Jak jsou záškodníci, škůdci a trollové nasazováni proti Volnému bloku?

2021-09-10 | Volby

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

VOLNÝ blok je jako jediná skutečná opozice záměrně vynecháván ve volebních průzkumech. Facebook 9. června 2021 smazal stránku Mgr. Lubomír Volný, která byla v té době nejsledovanější politickou stránkou na Facebooku. Druhý profil Facebook smazal Lubomíru Volnému 5. září, a to údajně za propagaci levného a účinného Ivermektinu. VOLNÝ blok je před volbami cenzurován a omezován i v masmédiích, včetně "veřejnoprávní" České televize. Ale to vládním stranám pořád nestačí. A proto si povolávají další pomoc.

Škůdci, záškodníci a (placení) trollové

Zaplavují skupiny všude. Na Facebooku, na Telegramu, všude. Jsou infiltrováni do mnoho skupin. Podporují globalisty, volební vítězství ANO, ODS, Pirátské strany... Píší, že vlastenci se neumí spojit. Chtějí, abychom se hádali.
Jsou na svou záškodnickou činnost hrdí.

Co je pravda? Dovolíme jim rozšiřovat jejich lži? Přece si můžeme každý sám za sebe rozhodnout, čemu budeme věřit a co si zvolíme. Stojí to ale nějaké úsilí. Ale stojí to za to.

Co dělají trollové proti Volnému bloku

Níže je malá ukázka:

Jaký má VOLNÝ blok postoj ke svobodě na internetu a jaký má pohled na trolling a farming?

Trolling

"Troll (či trol) je v internetovém slangu (anonymní, často i placený) účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který začíná hádky, provokuje čtenáře na internetu a rozsévá neshody tím, že zveřejňuje záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům." – Wikipedia

Farming

Farmaření (farming) je přístup, kdy "farmáři" parazitují na zaběhnuté početné diskuzní skupině, z níž chtějí publikováním své nabídky a odkazu přivádět uživatele do své nové skupiny, která má zatím jen relativně málo uživatelů.

Co patří mezi některé znaky farmaření?

 • Farmáři do stávající početné diskuzní skupiny dávají název své nové skupiny či odkaz na ni opakovaně, třeba několikrát denně či týdně.
 • Farmáři chtějí uživatele do své nové malé skupiny přivést nikoli vytvářením kvalitního autorského obsahu, ale parazitováním na stávající početné skupině.
 • Nová skupina farmářů má jen malý počet členů, obvykle jen několik desítek.
 • Nová malá skupina farmářů parazituje na zaběhnutém známém názvu či pojmu, který použije někde ve svém označení či pozvánce.
 • Nová malá skupina farmářů je vytvořena pod nějakou záminkou.
 • Farmáři (spolupracující trollové) mohou publikovat výzvy uživatelům, aby do stávající diskuze uváděli odkazy na zajímavé skupiny na Telegramu či na Facebooku. Tím si farmáři "legalizují" publikování nabídky na svou novou parazitickou skupinu.
 • Farmáři také mohou publikovat nabídku pomoci s nějakými záležitostmi, přičemž informace poskytované v nové skupině budou mlhavé; nebudou tedy skutečnou pomocí.
 • Nová skupina farmářů většinou nepřináší žádné kvalitní, původní, autorské informace. Pokud nová skupina informace publikuje, bude se většinou jednat o kopírování cizí práce a parazitování na ní.
 • Ze struktury a informací v takové parazitické skupině je vidět, že vlastně byla založena pouze s cílem přilákat sem nové uživatele.
 • Konečným cílem může být takovým uživatelům časem předložit úplně jiné informace; zde by se mohlo jednat o znevažování práce Volného bloku.
 • Právě za to jsou farmáři a trollové často placeni protistranou.

POZN.: Milí příznivci, všimněte si, kolik různých odkazů na různé zdroje sami publikujeme na našem webu .

VOLNÝ BLOK blok ve svém volebním programu m.j. uvádí:

 • "Postavíme se proti jakémukoliv omezování svobody. Budeme usilovat o zrušení cenzury na sociálních sítích, a bojovat proti omezování základních lidských práv a svobod."
 • "Schválíme ústavní zákon o zákazu korporátní cenzury na sociálních sítích i jiných médiích."

Co to znamená, pokud jde o trolling a farming na našich vlastních platformách Volného bloku?

Budeme bránit svobodu každého zakládat si vlastní webové stránky, blogy, informační kanály, diskuzní skupiny a fóra na jakékoli platformě, přivádět tam čtenáře a uživatele, publikovat cokoli a diskutovat o čemkoli. Čtenáři sami poznají kvalitní a přínosné informace a takovou platformu začnou dříve či později používat.

Hranice svobody končí tam, kde zasahuji do práva a svobody druhého člověka. Úcta vůči hranicím svobody tedy zároveň znamená, že vyhovíme přání účastníků na naší vlastní platformě a v naší vlastní diskuzní skupině, a proto trolling ani farmaření na naší platformě a parazitování na ní nedovolíme.

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok

Výzvy a oznámení

AKCE volného bloku