Jak dlouho vydrží očkování proti covidu? Vědci nevědí, vzniká nový plán

2021-07-20 | Z domova, Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak dlouho vydrží účinek vakcín proti covidu-19, stále není jisté. Evropa už se ale chystá na potřebu přeočkování v příštím roce. Zaspat nechce ani Česko, vzniká specializovaný tým a strategie pro příští roky.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová vyhlásila další fázi očkovací akce proti covidu-19 a oznámila novou smlouvu s firmami Pfizer/BioNTech. „Tento kontrakt předpokládá dodání 1,8 miliardy dávek vakcín v období od roku 2021 do roku 2023,“ dodala.

O tom, že se Evropa na další roky s očkováním proti covidu-19 připravuje a že Česko nesmí zůstat pozadu, mluví i premiér Andrej Babiš (ANO).

„Je potřeba, abychom v tom také měli jasno a abychom se zkrátka připravili. Předpokládá se, že naočkujeme všechny občany, kteří budou mít zájem. Ale je pravděpodobné, že už od října budeme muset stanovit další strategii na další roky 2022 a 2023. Je to velice důležité,“ řekl premiér při testování očkovacího centra O2 Universum.

Zdroj: Seznamzpravy.cz, 2021-04-19

Z diskuze

Ani toto očkování vám nezaručí, že se nenakazíte, pouze můžete projít nemocí s lehčím průběhem. Zatím slibují, že očkovaní budou moci na dovolenou (a do hospod, divadel). Podle toho, jak se situace vyvíjí, tak nakonec budou muset i očkovaní na testy před i po výletu, pokud budou na ten výlet puštěni. Očkovaný může být dokonce přenašeč, i když bezpříznakový. Je znám i případ, kdy se v nemocnici nakazila žena, sama na pokoji, bez návštěv, v kontaktu pouze s očkovaným personálem, ale očkovaný personál se netestuje, testují se pouze neočkovaní a ti, co jsou víc jak 90 po positivním PCR, bez ohledu na to, že mají prokázanou laboratorně imunitu s vysokými dlouhodobými protilátkami. Něco o tom vím, pracuji u toho, mám vysoké IgG protilátky, nevím, kdy jsem covid prodělala a neustále mě testují. Očkování není všespásné, laboratorní test na protilátky vám řekne víc, ale ten bude mít stejnou váhu jako očkování až v budoucnu. Zatím neprodali ještě vakcíny a testy.

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK je pro plnou informovanost pacientů před případnou vakcinací.
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčenou kvalitní prevenci pro každého (Ivermektin, Isoprinosine a další).

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok