Imunita vůči koronaviru je na roky

2021-07-23 | Všeobecné, Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak dlouho vydrží imunita vůči koronaviru? Dle nejnovějších studií má imunita vůči koronaviru vydržet nejméně rok, v některých případech bude celoživotní, píše server týdeníku Focus.

Tým odborníků, kteří stojí za první publikovanou studií, uvedl, že paměťové buňky, které jsou zodpovědné za imunitní paměť, přežívají v kostní dřeni a mohou podle potřeby produkovat protilátky.

Při první nákaze koronavirem se paměťové B buňky rychle množí a ve velkém množství produkují protilátky. Jakmile je akutní infekce vyřešena, malý počet buněk se usadí v kostní dřeni a pořád tvoří protilátky. V krvi protilátky sice postupně klesají, v kostní dřeni paměťové B buňky ovšem přetrvávají.

Druhá analýza, publikovaná na webu BioRxiv, tvrdí, že některé B paměťové buňky zrají a zesilují po dobu nejméně dvanácti měsíců od prodělání infekce.

Většina nebude podle vědců potřebovat přeočkování

Většina lidí, kteří se z covidu-19 zotavili a následně podstoupili vakcinaci, nebude podle vědců potřebovat přeočkování. Očkovaní lidé, kteří covid neprodělali, nebo ti, kteří se nakazili, ale nevykazovali silnou imunitní odpověď, však zřejmě další dávku potřebovat budou.

V této souvislosti se objevuje otázka, co je pro získání imunity lepší, zda prodělání nemoci, či očkování. V praxi na tom nezáleží, píše se ve studii.

Virolog Alexander Kekulé se přiklání k tomu, že nákaza vede k širší imunitní odpovědi a stimuluje tělo složitějšími způsoby.

Trochu jinak to vidí Carsten Watzl, generální tajemník Německé společnosti pro imunologii. Ten očekává, že očkování bude mít ještě lepší, možná víceletý ochranný účinek, kdy očkovaný bude mít vyšší hladiny protilátek, než když se člověk přirozeně nakazí. Watzl současně nepředpokládá, že by se lidé měli každý rok přeočkovávat, jako je tomu například u chřipky. K opakování vakcinace by podle jeho názoru mohlo docházet v intervalech několika let.

Autoři obou studií připomínají, že se jim podařilo zkoumat jen omezený počet pacientů nakažených před rokem. Navzdory povzbudivým závěrům je podle nich nutné ve výzkumu dále pokračovat.

Zdroj: Novinky.cz, 2021-06-08

Z diskuze

Tak nevím, nevím, ale studie by se měla ihned poupravit! Vždyť EU objednala 1,8 miliardy dávek do roku 2023! Přece se na to nebudeme dívat a plakat, že ti "správní" nevydělali tolik, kolik si představovali.

Ještě jsem v žádném článku ani v diskuzích nezaznamenal, jakou výši protilátek po prvním resp. i po druhém očkování vakcinovaný člověk získá a jakou výši protilátek má např. po 3 měsících.
Zatímco u těch, co covid prodělali se z diskusí i studií sděluje vzájemně výše protilátek v krvi IGg, která se pohybuje po 3 až 6 měsících u převážné většiny v rozmezí 100 až 400 Au/ml, tak u očkovaných je klid po pěšině.
Z doslechu jedné laboratoře se mají pohybovat hodnoty po očkování u většiny jen cca. 100-150 Au/ml a po 3 měsících klesají na 1/2.
U laboratoře Synlab je přitom hraniční výše protilátek IGg mezi negativitou a pozitivitou 49,9 Au/ml.
Myslím si, že imunitní odezva protilátek v krvi odráží i kvalitu a výši vytvořené imunity buněčné a také slizniční, kterou mají ti, co covidem prošli na vyšším stupni, neb se setkali se skutečným virem přímo na sliznici v nose nebo krku.
Vše je hodně individuální záležitost a u každého jedince je to různé. Čas a další, hlavně nestranné studie napoví, jak to ve skutečnosti funguje a kde je pravda.

Hladina protilátek je vyšší po prodělaném covidu, ale některým zainteresovaným se toto nechce moc prezentovat. Právě ta přítomnost koronaviru na sliznicích (krk, mandle) je dost podstatná. Proto je nesmysl nutit očkování i lidem, kteří covid prodělali.

Tak před pár dny to bylo, že je nutné přeočkování 3. dávkou a teď už je to navěky? Ti "odbornicí" už neví, jak ty lidi k očkování dotlačit!

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK je pro plnou informovanost pacientů před případnou vakcinací.
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčené kvalitní přípravky pro každého (Budesonid, Imunor, Ivermektin, Isoprinosine a další).

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok