Imunita po prodělaném covidu je o něco silnější než po vakcíně

2021-07-19 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Tým Centra buněčného a tkáňového inženýrství v nemocnici U svaté Anny v Brně, vedený výzkumnicí Irenou Koutnou, zjistil, že ochrana po prodělání covidu je o něco silnější než po vakcinaci. I přesto má být vstupenkou k „normálnímu životu” jen očkování či negativní test. O tom, že by se prokazovala hladina protilátek či buněčná imunita, zatím stát neuvažuje, ačkoliv je to možná nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka.

Oficiálně se předpokládá, že ochrana po prodělání nemoci trvá devadesát dnů. U někoho to může být méně, u jiného mnohem déle. Dostupná data podle vědců ukazují, že může vydržet i déle než rok.

Protilátky má smysl měřit dva až tři týdny po prodělání nemoci nebo ukončeném očkování.

„Provádíme vyšetření metodou ELISA v ceně 1500 korun za test,“ napsal Právu mluvčí nemocnice Martin Janota.

Zmíněná metoda zahrnuje měření všech tří typů protilátek – těch, které odkazují k probíhající infekci a do několika týdnů zmizí (IgM, IgA), a těch, které jsou dlouhodobější a potvrzují prodělání covidu v minulosti (IgG). Od toho se odvíjí i cena, která se pohybuje i v laboratořích přes tisíc korun.

Zdroj: Novinky.cz, 2021-05-01

Z diskuze

Ano a stále se opomíjí třetí kategorie "bezpečných" občanů, a sice těch , co mají testem prokázanou dostatečnou výši protilátek. Já sám mám, a jsou nás vzhledem k počtu infikovaných i reálného rozsahu promoření statisíce, již čtvrtý měsíc úroveň protilátek 81, tudíž jsem "nejspolehlivěji" sterilní i imunní, prostě rozhodně spolehlivěji než všichni očkovaní, neboť dobře víme, že žádné očkování dostatečně nechrání proti přenašečství ani mírnému průběhu, a už vůbec nemluvě o PCR testu, neboť každý takový jedinec může být za pár minut po testu pozitivní. Nemohu se navíc tedy při takovéto výši protilátek nechat očkovat! Jsem minimálně rozhodně stejně bezpečný jako ostatní, leč nebude mi na rozdíl od nich umožněna žádná z připravovaných aktivit pro bezpečné občany. Dopisuji si i s ministerstvem, zatím marně, ale každý takovýto střípek do mozaiky konečného úspěchu je vítán.

Mně naměřili dokonce úroveň protilátek 400 – po pěti měsících po prodělaném covidu. Očkovat jsem se nenechala a čekám, kdy budou protilátky zařazeny oficiálně na úroveň očkování.

Jaké řešení má VOLNÝ BLOK?
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucované experimentální vakcinaci na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK je pro plnou informovanost pacientů před případnou vakcinací.
 • VOLNÝ BLOK je proti vynucovanému testování na covid-19.
 • VOLNÝ BLOK přizve k řešení situace ty nejlepší odborníky.
 • VOLNÝ BLOK zajistí osvědčenou kvalitní prevenci pro každého (Ivermektin, Isoprinosine, Imunor a další).

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

 1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
 2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
 3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
  Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

 • Změňte název článku.
 • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok