Hana Lipovská – Proč kandiduji za Volný blok? Nejsme lůza, hlas mlčící většiny musí být slyšet. Nemlčme, nebojme se.

2021-07-26 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Dovolte, abych Vám vysvětlila, proč kandiduji do Poslanecké sněmovny. Při práci v Radě České televize jsem se od svého zvolení snažila zabývat každou jednou stížností, kterou jsem dostala do ruky. Mnoho stěžovatelů píše přímo do České televize, řada ale kontaktovala soukromě přímo mě. A mnohdy nejen kvůli televizi, ale také s příběhy svých bojů s úřady, svých obav z toho, kam svět směřuje, své osamělosti. Všechny ty stížnosti lidí, se kterými jsem telefonovala, setkávala se osobně nebo se kterými jsme si psali, by se daly shrnout do stesku, který Shakespear vložil do úst Hamletovi: „kdo vydržel by kopance a výsměch doby, aroganci mocných, průtahy soudů, nadutost úřadů a ústrky, co slušnost věčně sklízí od lumpů.“

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=rMGmYY83-bE, 2021-07-26

Proč kandiduji za Volný blok?

Potkávala jsem se s řadou politiků napříč parlamentními stranami a viděla jsem stále znovu totéž – strach, prospěchářství, intrikaření propojené s byznysem, anebo, u těch poctivých a slušných, pocit marnosti a osamění v boji s větrnými mlýny. Někteří z nich mi nabídli první místa na kandidátkách, která by znamenala prakticky jistotu poslaneckého mandátu. Nemohli mi ale nabídnout důkaz své osobní odvahy, důkaz, že jim jde skutečně o naši zemi a naše lidi, ne o své vlastní zájmy.

A pak jsem viděla tisíce Čechů a Moraváků na Malostranském náměstí demonstrovat. Demonstrovat ne proti něčemu, ale za něco – za naši svobodu, za osobní odpovědnost každého člověka, za suverenitu naší země. Chodila jsem po náměstí a neviděla jsem aroganci a nenávistnost profesionálních demonstrantů, které známe z televizí přenášených akcí, ale nadšené, radostné a pracovité lidi, kteří si vzali volno, aby jeli s dětmi a s vnoučaty do hlavního města ukázat, že jim na naší zemi záleží. Přišli ukázat těm nahoře, těm v Praze, že skutečně existujeme, že nejsme jenom čísla daňových výkazů.

O těchto poctivých lidech z celé země jsem se pak dočetla v řadě komentářů, že jsou lůza. Takzvané elity označovaly bezostyšně za lůzu lidi, kteří na ně a pro ně pracují, a kterým „elity“ za jejich vlastní peníze škodí. Jenže, jak známe od Bedřicha Smetany – „my nejsme lůza, my jsme lid a ve jménu práva pokoj voláme.“

Tehdy jsem se rozhodla stoupnout si po bok těch, kdo už nevěří, že svobodu dostáváme spolu s dotacemi z Bruselu a že se o všechno postará stát. Chci, aby hlas té poctivé, pracující, mlčící většiny byl slyšet.

Celý svůj profesní život se řídím heslem „Neboj se a nemlč!“ My nebudeme mlčet. A nesmíme se bát.


Ing. Hana Lipovská, Ph.D. je česká ekonomka, od května 2020 členka Rady České televize.
Je členkou České společnosti ekonomické, Jednoty českých matematiků a fyziků a The American Economic Association. Za svou práci získala několik akademických ocenění, například Cenu prof. Františka Vencovského pro mladé ekonomy do 35 let pořádanou Vysokou školou finanční a správní za stať „Fiskální placebo“.
Je autorkou knihy Kdo chce naše peníze? Ekonomie bez politické korektnosti (2018) a publikace Moderní ekonomie: Jednoduše o všem, co byste měli vědět (2017).

Výzva VOLNÉHO bloku

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok