Evropští rusofobové se vztekají, nenávist míří i na V. V. Putina

Evropská rusofobie je bezbřehá! Bezpečnostním rizikem pro Evropu není Rusko, ale rusofobní nálady a politici, kteří šíří nenávist. I nacismus měl své stoupence mezi politickými špičkami, které šířily nenávist. A ta je ze všeho nejnebezpečnější. Měli bychom se ptát politiků, kde jsou slíbené důkazy k Vrběticím, nebo omluva RF! Ale také na to, kdy začnou jednat s ruskou diplomacií o šestkrát nižších cenách za plyn pro naše odběratele!

Je dost možné, že německá rétorika směřuje k vyprovokování sankcí a odvetné „uzavření“ plynovodu z RF. To by vynutilo odběr velice drahého plynu z USA. Jenže Rusko nikdy plynem nevydíralo. Tak či onak je vyjadřování v podobném tónu nebezpečné jak vojensky, tak ekonomicky!

Co na to Volný blok? Politika má mít pro občany efekt spokojenosti a bezpečnosti. Jak se zachová vláda a jak bude narovnávat diplomatické a obchodní škody, napáchané předchozí vládou? Chcete platit za plyn šestkrát méně jako Srbové? https://volnyblok.cz/jak-ma-politik-pracovat-pro-blaho-sve-zeme-a-svych-obcanu/

Převzato: Parlamentnilisty.cz

Nová německá ministryně obrany Christine Lambrechtová volá po zpřísnění sankcí pro Rusko za vojenské aktivity kolem ukrajinských hranic. Sankce by podle ní měl „osobně pocítit“ také prezident Vladimir Putin. „Neměl by mít dovoleno chodit nakupovat na Champs-Élysées v Paříži,“ uvedla jako příklad.

Rostoucí napětí kolem ukrajinských hranic, obavy z možného válečného konfliktu a ruské požadavky na Severoatlantickou alianci, to vše podle Lambrechtové znervózňuje Evropskou unii i skupinu G7. Pokud by Rusko zahájilo vojenskou ofenzivu na ukrajinské území, musí podle německé ministryně obrany „přijít masivní sankce“.

Podle Lambrechtové musí EU využít „celý soubor možných nástrojů“ včetně zaměření na ruský plynovod Nord Stream 2. „Tvrdé diplomatické a ekonomické sankce“ přislíbila také německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která na Ukrajinu pro vyjádření solidarity vyslala jednoho ze svých státních tajemníků.

Lambrechtová podle serveru Euractiv.com nevyloučila ani případné vyslání vojáků NATO na Ukrajinu. To by ale podle ní nastalo jen v úzké koordinaci s NATO a po vyčerpání „všech ostatních diplomatických možností a sankcí“. Nová ministryně obrany navíc představila závazek vlády, že Německo bude ročně vydávat 3 % HDP na obranu, ačkoliv v současnosti nedosahuje ani závazku NATO ve výši 2 %.

1 komentář

 1. SMLOUVA MEZI RUSKOU FEDERACÍ A SPOJENÝMI STÁTY
  Zveřejněte prosím návrhy smluv RF předložené Západu.

  AMERICKÝMI O BEZPEČNOSTNÍCH ZÁRUKÁCH

  DOHODA O BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍCH MEZI RUSKOU FEDERACÍ A ČLENSKÝMI STÁTY ORGANIZACE SEVEROATLANTICKÉ SMLOUVY

  Přeloženo Aeronetem – viz zde:
  https://aeronet.cz/news/exkluzivni-dokumenty-obou-navrhu-ruske-federace-predlozenych-usa-a-severoatlanticke-alianci-jako-instrumenty-posledniho-smiru-pred-prijetim-vojenskych-a-bezpecnostnich-opatreni-moskvy/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *