Dlouhodobé nošení roušek a respirátorů – němečtí vědci publikovali další závažná varování

2021-09-05 | Lékař radí, Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Tým výzkumníků zhodnotil 109 studií a článků ohledně masek a výsledky publikoval v renomovaném Mezinárodním časopise environmentálního výzkumu a veřejného zdraví IJERPH. Kromě mnoha negativních zdravotních účinků upozornili na potlačování imunitního systému a možnou podporu vývoje nádorů. Vědci také odvozují únavový syndrom vyvolaný maskou – zkráceně MIES.

Dlouhodobé nošení masky má drastické účinky na zdraví. Akné, bolesti hlavy, úzkost, deprese, oslabení imunitního systému a dokonce i nádory jsou možné důsledky dlouhodobého zakrývání dýchacích cest.

Nošením masky FFP2 se téměř zdvojnásobuje objem mrtvého prostoru, tj. množství vzduchu, které se při vdechování a výdechu pouze houpe tam a zpět a dýchací odpor je téměř o 130% vyšší. Méně kyslíku (O2) lze vstřebat do krve a méně oxidu uhličitého (CO2) může být vyloučeno. V důsledku toho se obsah těchto plynů v krvi mění.

Negativní účinky na centrální nervový systém

Zvýšený objem CO2 v krvi má podle lékaře, vědce a spoluautora studie dr. Kisielinského negativní účinky na vnitřní orgány a centrální nervový systém. Bylo zjištěno, že v mozku dochází k dilatace krevních cév, což může vést k bolestem hlavy, ale také k panickým reakcím a úzkosti. Krevní tlak může být také zvýšen při příliš vysoké hladině CO2 v krvi. Masky však mohou také ovlivnit metabolismus buněk tak, že imunitní systém je oslaben a může docházet k rozvoji nádorových onemocnění.

Únavový syndrom vyvolaný maskou

Únavový syndrom vyvolaný maskou (MIES) může způsobit příznaky, jako je porucha koncentrace, myšlení a dokonce i poruchy řeči. Bylo prokázáno, že pokles kyslíku v krvi koreluje s příznakem vyčerpání. Při dlouhodobém nošení masky se zvyšuje srdeční a dechová frekvence, přičemž hloubka dýchání klesá.

Neustále zvýšená "dechová práce" způsobuje poškození krve a koronárních cév a zvýšený srdeční tep může způsobit neurologické a srdeční onemocnění.

Celá studie je k dispozici na IJERPH.

Zdroj: wochenblick.at, 2021-06-23

Zdroj: doktorka.cz, 2021-08-18

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok